İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Resim ve Heykel » Teoman Südor Sergisi “Sonsuzluk”

Teoman Südor Sergisi “Sonsuzluk”

  Teoman Südor Sergisi “Sonsuzluk”

  Galeri Diani, 07 – 28 Nisan 2018

  Teoman Südor’un ‘Sonsuzluk’ adlı kişisel sergisi 7-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Galeri Diani’de gerçekleşiyor. Serginin adından da anlaşıldığı üzere sanat yaşamında edindiği deneyimlerini çok daha fazla yalınlaştırarak , çok daha fazla dinginleştirerek ama paletindeki renkleri çok ama pek çok arttırıp zaman ve mekan ögelerini birbiri içinde eriterek doğa ve insanın sonsuz döngüsünü sorguluyor.

  Sanatçının yapıtları her sergisinde olduğu gibi bir önceki sergisinin adeta devamı niteliği taşıyor. Sanatçının neredeyse elli beş yıldır ürettiği yapıtlar yaşamın düşünsel algısını oluşturuyor.

  Prof. Ayla Ödekan’ın dediği gibi ‘Südor’un tanımladığı uzamda gökyüzü ile yeryüzü bir dialog içindedir ve Prof. Nükhet Güz’ün dediği gibi ‘Işığı öylesine düşünsel öylesine yetkin kullanır ki…Işığın Efendisidir.

  Bu kişisel sergisinde sanatçı yağlı boya tabloları ile izleyiciyi dolambaçsız, yalın ama bir o kadar da simgesel anlatımıyla içsel bir yolculuğa çıkartacak.

  Galeri Diani’nin son beş yıldır gelenekselleştirdiği sanatçılar, eleştirmenler ve izleyicilerin katılımıyla gerçekleştirdiği sergi üzerine yapılacak olan söyleşi ise 21 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşecek.

   

  "Sonsuzluk"
  "Sonsuzluk"

  "Sonsuzluk"
  "Sonsuzluk"

  teoman südor portreTeoman Südor Kimdir ?

  Sanat yaşamda elli beş yılını geride bırakan duayen sanatçı İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Bedri Rahmi Eyüboğlu atölyesinden mezun oldu. Devlet bursuyla Roma Güzel Sanatlar Akademisinde doktora yapmak üzere Roma-İtalya’ya eşi ressam Gülseren Südor ile birlikte gitti. Eğitimine devam ederken üretmeye devam etti. Türkiye‘ye döndüğünde İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.

  1985 yılında sanatta yeterliliğini tamamladı. 2006 yılında emekli olduktan sonra halen İstanbul Kültür Üniversitesi’nde eğitim vermeye devam etmektedir. Başta İtalya ve Avusturya olmak üzere yurt dışında 9 kişisel, yurt içinde ise 67 kişisel sergi açmış, yurtdışı dahil olmak üzere 20 den fazla fuar, bienal ve trienale katılmış sayısız karma sergide yer almıştır.. Yapıtları yurtiçi ve yurtdışında birçok koleksiyonda yer almakta ve müzelerde bulunmaktadır ayrıca birçok ödülü bulunmaktadır.

  Galeri Diana

  Bostanbaşı Caddesi No : 3 D 34425 Beyoğlu / İstanbul

  0212 244 31 34

  web sitesi

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin