ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Resim ve Heykel » Teymur Ağalıoğlu Sergisi İstanbul Manzaraları

Teymur Ağalıoğlu Sergisi İstanbul Manzaraları

Teymur Ağalıoğlu

Teymur Ağalıoğlu Sergisi İstanbul Manzaraları

Anemas Galeri, 23 Eylül – 23 Ekim 2017

Haliç’in eşsiz ve gizli kalmış güzelliklerini konu alan Ünlü Ressam Teymur Ağalıoğlu, “İstanbul Manzaraları” adlı sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu. Eserler, yıkıntıların arasından bir sanat merkezine dönüştürülen Anemas Galeri’de meraklılarıyla buluşacak.

Karma ve kişisel sergileri ile adından söz ettiren ressam Teymur Ağalıoğlu, şimdi de İstanbul’un gizli ruhunu yaşatmaya devam eden Haliç’i tuvaline yansıttı. Ağalıoğlu, Haliç ve Ayvansaray’ın saklı kalmış güzelliklerini, İstanbul’un tarihi dokusuyla sentezleyerek hazırladığı “İstanbul Manzaraları” sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Yıkıntı bir yerden sanat merkezine dönüştürülen Anemas Galeri’de sergilenen 80 eser, İstanbul tutkunu misafirlerini bekliyor. “İstanbul Manzaraları” sergisi, 1 ay boyunca, hafta içi her gün, 13.00-19.00 saatleri arasında ücretsiz ziyaret edilebilecek.

“Yıkıntıların Arasından Bir Sanat Merkezi Doğdu”

Serginin küratörlüğünü geçmişten dostlukları bulunan Prof. Dr. Seçkin Dindar’ın üstlendiğini belirten Ağalıoğlu, “Bugüne kadar pek çok sergi yaptım ancak benim için bu serginin değerli başka bir yanı; Prof. Dr. Seçkin Dindar ile birlikte yıkıntıların olduğu bir yeri, yeni bir sanat merkezine çevirmemiz. Amenas Galeri’yi İstanbul’a kazandırılan yeni bir değer olarak görüyoruz. İstanbul meraklılarını sergimize davet ediyor, ‘İstanbul Manzaraları’ sergisi vesilesiyle Anemas ile tanıştırmak istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Teymur Ağalıoğlu

1953, Gürcistan doğumlu olan Te ymur Ağalıoğlu, 1976’da Bakü Ezim-Ezimzade Devlet Ressamlık okulu ve 1981 de Tiflis Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü’den mezun oldu. 50’den fazla karma ve kişisel sergisi olan sanatçının T.C Kültür Bakanlğı, Denizli Belediyesi, Alanya Müzesi, Malezya, Fransa, İngiltere, ABD, Avustralya, İsviçre, Hollanda ve Almanya’da özel koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır.
Kişisel sergilerinden bazıları:1986 Tiflis, 1993 3. Tüyap, 1995 Varol Art Galler y, 1995 Alanya Müzesi, 1998 Transparan Art Galeri, 2001 Vakıfbank Art Galeri, 2002 AKM-İstanbul

Anemas Galeri

Ayvansaray Mah. Ahmet Rufai Sok.No:4
Fatih/İstanbul T.0532 284 72 64
www.anemasinn.com