İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Resim ve Heykel » Tuba Önder Demircioğlu Heykel Sergisi Tutunma

Tuba Önder Demircioğlu Heykel Sergisi Tutunma

  Tuba Önder Demircioğlu Heykel Sergisi

  4 – 25 Mart 2017

  Galeri Diani, 4 Mart-25 Mart 2017 tarihleri arasında seramik ve heykel sanatçısı Tuba Önder Demircioğlu’nun ‘TUTUNMA’ adlı heykel ve duvar çalışmaları sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçının bu yeni sergisinde porselen ve stoneware’den heykel ve duvar çalışmalarının yanı sıra pentür de olmak üzere sürpriz tekniklerde sanatseverlere sunuluyor.

  Varolduğumuz andan itibaren ağaçlar hayatımızın merkezi olmuş, yeryüzü ve gökyüzünün birleştiricisi kabul edilmiştir. Bir çok inanışta, Dede Korkut masalların da, Ötüken Ormanın da, Osmanlı’da, Orhan Veli şiirlerinde ağaçlara duyulan saygı vardır. Sanatçı yapıtlarında ağaçları, insanların yaratılışları ve kaderleri ile yakından ilişkilendiriyor.

  Bu anlamda, cennet ya da öteki dünya ile bağlantılarımızı sembolize eden kozmik, aynı zamanda manevi bir ağaç olan “TUBA AĞACI” Tuba Önder Demircioğlu’nun yeni eserlerinde tamamen insanla ve onun manevi dünyası ile bütünleşmektedir. Sanatçı bu ağacı sembolik anlatımlarla yeniden yorumlayarak, her yere ve her şeye TUTUNMA’mızı sağlayan köklerimiz ve dallarımız formunda yeniden hayat bulduruyor.

  Tuba Önder Demircioğlu Kompozisyon 01
  Kompozisyon 01

  Tuba Önder Demircioğlu Kompozisyon 02
  Kompozisyon 02

  postline

  Tuba Önder Demircioğlu Kimdir?

  1991 yılında Eskişehir A. Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Anasanat Dalından lisansını tamamladı. 1993’te Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Anasanat Dalında Prof. Erdinç Bakla danışmanlığında  Yüksek Lisansını bitirdi. 1998 de Sanatta Yeterliliğini tamamladıktan sonra yurtiçi ve yurdışında birçok seminer, sempozyum, çalıştay ve sanat fuarlarına katıldı.

  8 adet kişisel sergisi olan sanatçının birçok karma sergiye katılmanın yanı sıra ödülleri de bulunmaktadır. Yapıtları Sabancı Müzesi, Eczacıbaşı ve İmoga gibi birçok önemli koleksiyonda bulunmakta.

  Galeri Diani & Atolye Sudor

  Bostanbaşı Caddesi No : 3 D 34425 Beyoğlu / İstanbul

  0212 244 31 34

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin