İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Resim ve Heykel » Ufuk Boy Heykel Sergisi Aile Portresi

Ufuk Boy Heykel Sergisi Aile Portresi

  Ufuk Boy Heykel Sergisi Aile Portresi

  Galeri Selvin 2, 18 Ekim – 12 Kasım 2017

  Son sekiz yıldır hayvanların temsili çalışmalarının önemli bir parçası olmuş sanatçı; çalışmalarının ilk zamanlarında sadece genel bir hayranlık duygusunun ön planda olduğunu ve temsili olarak ‘’özgürlük’’ düşüncesi ile onları izlemekte olduğunu belirtmektedir. Ufuk Boy, zamanla bu eğilimindeki farkındalığın arttığını ve bu doğrultuda artık izlemenin de ötesinde hayvanları form olarak temsil etmesinin bir ihtiyaç halini aldığını söyler. Bu sürecin devamı da bu söylemini doğrulayacak şekilde eserlerinin sadece hayvan biçimlerinin üremesi ile sınırlı tutmayıp doğa ve onunla olan ilişkisini de kavrayabilme biçimlerinin ifadesi haline dönüştürdüğü görülür.

  Ufuk Boy, insanoğlunun yaşadığı gezegen üzerindeki tutumunu ‘’meydan okumak’’ olarak değerlendirir ve bu meydan okumanın tam da yaşamın diğer biçimlerine saygı duyma ihtiyacını vurgular nitelikte önem kazandığını söyler. Bu söylemini de tutumuyla aynı doğrultuda hayvanlara dikkat çekerek, kendisini merkeze koyarak onları temsil etmesiyle destekler. Çünkü sanatçı için: ‘’Yaşamın diğer biçimlerine saygı duyma, kendime de anlam ve saygı verme biçimidir.’’ Sanatçı yaşadığımız bu gezegeni paylaştığımız diğer formlarla birlikte ailenin bir parçası olarak ‘’animalia’’ sergisinde, serbest ve sınırsız göçmen kuşları, ölü hayvanları, insan şartlandırmasının kurbanlarını (boğalar) temsil etmektedir.

  Ufuk Boy’un ” Aile Portresi ” isimli heykel sergisi 18 Ekim’de Galeri Selvin 2’de açılıyor. Sergi 12 Kasım’a kadar izlenebilir.

  GALERİ SELVİN 2

  Adres: Bebek Arnavutköy Caddesi No:20A Arnavutköy Beşiktaş İstanbul

  Tel: 212.263 74 81

  www.galeriselvin.com

  Galeri Pazar ve Pazartesi günleri hariç 11:00 – 19:00 saatleri arasında açıktır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin