İçeriğe geç

CANVASTAR®

Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

Siteye Gidin


ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Resim ve Heykel » Uluslararası Izmir Sanat Günleri ART 2008

Uluslararası Izmir Sanat Günleri ART 2008

  Uluslararası Izmir Sanat Günleri ART 2008

  Uluslararası Izmir Sanat Günleri ART 2008

  Uluslararası Izmir Sanat Günleri ART 2008, 11 – 20 Nisan 2008 tarihlerinde İzmir Kültür Park Fuar alanı içerisinde düzenlenmektedir. Etkinlik 5.Nolu Atlas Pavyonunda 3000 metrekarelik alanda ‘Rus Modern Resim Sanatı’ temalı resim sergisi ile açılacaktır.
  İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği, El Prado Art Studio ve Katılımcı Ülkeler Büyükelçilikleri ‘nin himaye ve katkılarıyla gerçekleşecek etkinliklerde Müzik, Fotoğraf ve Seramik temalarıda bulunacaktır.

  Sergiye Rusya Cumhuriyeti, Bulgaristan Cumhuriyeti, Azerbaycan Cumhuriyeti, Gürcistan Cumhuriyeti, Kırgızistan Cumhuriyeti Sanat Akademileri üyeleri, eserleri ile yer alacaktır.
  Sanatın ve Sanatçıların kaynaşması ve kendi özelliklerinin paylaşılması doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti Sanatçıları’da eserleri ile birlikte bu sergide yer alacaklardır.

  49 sanatçının 800 den fazla eserinin sergileneceği Sergi haftasında sanatçılar canlı performans sunumu gerçekleştireceklerdir. Etkinliklere sanat severlerimiz katılarak sanatçılar ile birlikte bilgi ve görüşlerini paylaşabileceklerdir.
  11 Nisan 2008 Cuma Günü Saat 19.oo’da Protokol Misafirlerinin hoş geldiniz konuşmaları yapılacak. Müteakiben Bulgar Devlet Sanatçısı Sayın Krassimira Zhelyazkova-Jones (Keman ) ve Azerbaycan Devlet Sanatçısı Sayın Gülnara Aziz (Piyano) tarafından verilecek klasik müzik resitali başlayacaktır.

  Açılış kokteyli Mandala Şükran Masası sunumu ile devam edecektir.
  Sergi haftasının ikinci günü 12 Nisan 2008 Cumartesi günü aynı salonda saat 16.00 ‘da Özbek Sanatçı Sayın Marina Ramatulla (Çello) ve Japon Sanatçı Sayın Saeko Ohashı (Piyano) tarfından klasik müzik resitali verilecektir.

  Hafta içi hergün mini konserler düzenlenecek. Etkinliklerin kapanış Konseri 20 Nisan 2008 Pazar Günü Saat 16.00’da aynı salonda yapılacaktır. Konsere Dünya Genç Yetenekler Şampiyonu Sanatçısı Sayın INDIRA RAHMATULLAEVA (Çello) ve Azeri Devlet Sanatçısı Sayın TEYMUR SHEMSİEV ( Piyano) tarfından verilecek klasik müzik resitali ile sona erecektir.
  Girişler Ücretsizdir.