İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Sinema » Ağustos Böcekleri ve Karıncalar Filmi

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar Filmi

  Ağustos Böcekleri ve Karıncalar Filmi

  Ağustos Böcekleri ve Karıncalar Filmi 12 Mayıs’ta Vizyonda

  Erhan Tuncer’in senaryosunu yazıp yönettiği ve AVC Film yapımcılığında çekilen Ağustos Böcekleri ve Karıncalar Filmi CGV ART House projesi işbirliğiyle 12 Mayıs’ta vizyona giriyor.

  Ölmek üzere olan babaları üzerinden kendi geçmişleriyle hesaplaşmak zorunda kalan kardeşlerin konu edildiği filmin başrollerinde Gün Koper, Bennu Yıldırımlar, Erdem Akakçe, Yücel Erten, Özer Arslan, Gözde Kocaoğlu Yağmur gibi oyuncular yer alıyor.

  Yaşayan bir mekanda, gerçek apartman dairesinde 11 günde çekilen film için 45 gün prova yapıldı. Mülkiyet meselesi ve kan bağını ustaca sorgulayan “Ağustos Böcekleri ve Karıncalar” katıldığı festivallerden de güzel yorumlar ve ödüller almayı başardı.

  Prömiyerini Adana Film Festivali’nde yapan “Ağustos Böcekleri ve Karıncalar” AVC Film dağıtımıyla 12 Mayıs’ta sinemalarda!

  Filmin Konusu

  Muzaffer İnan ölüm döşeğindedir. Kendisine bakmakta olan gazeteci oğlu Kemal, her biri hayat mücadelesi ile dağılmış ağabeyleri Metin ve Aziz’le birlikte ablası Selma’yı muhtemel ‘son bir gece’ için eve çağırır. Büyük ağabey ile kavgalı olduğu gerekçesi ile eve girmeyip, yakınlardaki bir kahvede haber bekleyen Aziz dışında herkes, kendi yaşam kaygılarını ve streslerini yanına alarak eve gelir. Artık son saatlerini yaşamakta olan baba ile kısa bir süre ilgilenen kardeşler, çok geçmeden miras paylaşımı üzerine sohbete dalarlar. Eski defterler açılır, pişmanlıklar ve suçlamalar başlar.

  Herkesin her şeyi ‘parçalayarak’ dağıttığı o gece, çalan bir kapı akılları karıştıracaktır. Kapıdaki Azeri aksanı ile kırık bir Türkçe konuşan genç kadın, içeride yatmakta olan kişinin babası olduğunu ve tüm mal varlığını annesine bıraktığını söylemektedir. Bir ‘mal varlığına’ sahip olmak için kan bağı yeterli midir? Son bir gece, dört kardeşin birbirini tanıması için yetecek midir? ‘Hak’ nedir?

  Ağustos Böcekleri ve Karıncalar Filmi

  filmden bir kare

  Ağustos Böcekleri ve Karıncalar Filmi

  film afişi

  Filmin Künyesi ve Bilgiler

  YAPIM: AVC FİLM

  YÖNETMEN: Erhan Tuncer

  YAPIMCI: İlker Avcı

  SENARİST: Erhan Tuncer

  GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ: Kaan Yenileyen

  MÜZİK: Cengiz Onural

  KURGU: Onat Esenman

  OYUNCULAR: Gün Koper, Bennu Yıldırımlar, Erdem Akakçe, Yücel Erten, Özer Arslan, Gözde Kocaoğlu Yağmur

  SÜRE: 122 dk.

  Ülke: Türkiye

  VİZYON TARİHİ: 12 Mayıs 2017

  DAĞITIM: AVC Film, CGV ART HOUSE

  Tür: Drama


  Fragman


   

  Etiketler:

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin