ana sayfa » SİNEMA DÜNYASI » Sinema Tarihinden » 2016 - 2020 » Alien Yaratık (Covenant) 12 Mayıs’ta Vizyonda

Alien Yaratık (Covenant) 12 Mayıs’ta Vizyonda

Alien - Covenant Filmi
Alien - Covenant Filmi

Alien – Covenant Filmin Konusu

Ridley Scott, kendi yarattığı evrene, çığır açan YARATIK serisinin yeni bölümü YARATIK: COVENANT ile birlikte geri dönüyor. Koloni gemisi Covenant’ın mürettebatı, galaksinin uzak tarafında bir gezegene bağlı olan keşfedilmemiş bir cennet olduğunu düşündüklerini ancak aslında karanlık, tehlikeli bir dünya keşfederler. Hayal güçlerinin bile ötesinde bir tehdidi ortaya çıkardıklarında, büyük bir kaçış girişiminde bulunmaları gerekir.

LV-223’e yapılan feci keşif olayından neredeyse on bir yıl sonra, derin uzay kolonizasyon gemisi Covenant, 2.000’den fazla sömürgeci ile birlikte, yeni bir dünya inşa etme niyetiyle uzak gezegen Origae-6’ya gitmek için yola çıkar. Ancak, yakınlarında keşfettikleri yeni “mükemmel” gözüken bir gezegenin gerçek olamayacak kadar iyi olduğunu düşünerek buraya yönlenirler. Yeni terfi eden kaptan Chris Oram, yeni gezegeni kontrol edebileceklerine karar verir. Oysa, burada insan kavrayışının ötesinde biyolojik düşmanlarla baş etmek zorunda kalacaklardır. Sonuçta, barışçıl bir keşif görevi olarak tasarlanan şey, keşfedilmemiş bir alanda umutsuz bir kurtarma operasyonuna dönüşecektir.


Alien Yaratık Film Fragmanı


Alien Yaratık (Covenant) Filmi

film afişi

Filmin Künyesi ve Bilgiler

Vizyon Tarihi: 12 Mayıs 2017

Yönetmen: Ridley Scott

Oyuncular: Michael Fassbender, Katherine Waterston, Billy Crudup, Danny McBride, Demián Bichir, Carmen Ejogo, Jussie Smollet, Callie Hernandez, Amy Seimetz, Nathaniel Dean, Alexander England, Benjamin Rigby

Senaryo: John Logan ve Dante Harper

Tür: Bilimkurgu – Korku

Yapımcı: Ridley Scott, Mark Huffam, Michael Schaefer, David Giler, Walter Hill

Süre: 122 dakika

Ülke: ABD, İngiltere

IMDB Puanı: 6,4