İçeriğe geç
ana sayfa » SİNEMA DÜNYASI » Sinema Tarihinden » 2016 - 2020 » Alien Yaratık (Covenant) 12 Mayıs’ta Vizyonda

Alien Yaratık (Covenant) 12 Mayıs’ta Vizyonda

  Alien - Covenant Filmi

  Alien – Covenant Filmin Konusu

  Ridley Scott, kendi yarattığı evrene, çığır açan YARATIK serisinin yeni bölümü YARATIK: COVENANT ile birlikte geri dönüyor. Koloni gemisi Covenant’ın mürettebatı, galaksinin uzak tarafında bir gezegene bağlı olan keşfedilmemiş bir cennet olduğunu düşündüklerini ancak aslında karanlık, tehlikeli bir dünya keşfederler. Hayal güçlerinin bile ötesinde bir tehdidi ortaya çıkardıklarında, büyük bir kaçış girişiminde bulunmaları gerekir.

  LV-223’e yapılan feci keşif olayından neredeyse on bir yıl sonra, derin uzay kolonizasyon gemisi Covenant, 2.000’den fazla sömürgeci ile birlikte, yeni bir dünya inşa etme niyetiyle uzak gezegen Origae-6’ya gitmek için yola çıkar. Ancak, yakınlarında keşfettikleri yeni “mükemmel” gözüken bir gezegenin gerçek olamayacak kadar iyi olduğunu düşünerek buraya yönlenirler. Yeni terfi eden kaptan Chris Oram, yeni gezegeni kontrol edebileceklerine karar verir. Oysa, burada insan kavrayışının ötesinde biyolojik düşmanlarla baş etmek zorunda kalacaklardır. Sonuçta, barışçıl bir keşif görevi olarak tasarlanan şey, keşfedilmemiş bir alanda umutsuz bir kurtarma operasyonuna dönüşecektir.


  Alien Yaratık Film Fragmanı


  Alien Yaratık (Covenant) Filmi
  film afişi

  Filmin Künyesi ve Bilgiler

  Vizyon Tarihi: 12 Mayıs 2017

  Yönetmen: Ridley Scott

  Oyuncular: Michael Fassbender, Katherine Waterston, Billy Crudup, Danny McBride, Demián Bichir, Carmen Ejogo, Jussie Smollet, Callie Hernandez, Amy Seimetz, Nathaniel Dean, Alexander England, Benjamin Rigby

  Senaryo: John Logan ve Dante Harper

  Tür: Bilimkurgu – Korku

  Yapımcı: Ridley Scott, Mark Huffam, Michael Schaefer, David Giler, Walter Hill

  Süre: 122 dakika

  Ülke: ABD, İngiltere

  IMDB Puanı: 6,4


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin