İçeriğe geç
ana sayfa » SİNEMA DÜNYASI » Sinema Tarihinden » 2016 - 2020 » Gelecek Günler Filmi L’Avenir konusu ve bilgiler

Gelecek Günler Filmi L’Avenir konusu ve bilgiler

  Gelecek Günler Filmi

  Gelecek Günler – L’Avenir Filmin Konusu

  Fransa’nın genç yeteneklerinden Mia Hansen- Løve, bu son filminde kendi annesinin hayatından esinlenen bir hikayeyi perdeye taşıyor. Usta oyuncu Isabelle Huppert’in canlandırdığı Nathalie, lisede felsefe öğretmenidir. Annesinin hastalığı, kariyerindeki engeller, evliliğindeki problemler gibi başına gelen bir dizi talihsiz gibi görünen olay aslında orta yaşlarını yaşamakta olan bu kadının özgürleşmesine giden yolu açacaktır. Bir gün, Nathalie’nin kocası, onu başka bir kadın için terk ettiğini açıklar. Nathalie hayatını yeniden kurmak zorundadır.

  Film, potansiyel melodramatik durumları ele alıp onları dikkatli duygusal gerçeklerle etkisiz hale getirmekte başarılı olan, yazar-yönetmen Hansen-Løve’nin tipik bir örneğidir. Filmleri genellikle felaket veya ayaklanma yoluyla çalışan karakterlere odaklanır: intihar, Çocuklarımın Babası (2009) ailesinin trajedisi olan Goodbye First Love’ın (2011) gençliğini canlandırdı. Alaycı, insancıl ve düşünceli bir karakter olan Nathalie orta yaşlardadır. Yaşamının dengeler evliliğindeki ani bir patlama, profesyonel başarısızlıklar ve zorlu yaşlı annesinin ölümü ile bozuluyor. Yine de film bu dengesizleştirici kriz kümesini olağanüstü bir sadelikle ele alıyor.

  2016 Berlin Film Festivali’nde En İyi Yönetmen dalında Gümüş Ayı’yı alan filmde tanınmış düşünürlere referanslarla da karşılaşmak mümkün. 


  Filmin Künyesi ve Bilgiler

  Yönetmen: Mia Hansen-Løve

  Oyuncular: Isabelle Huppert, André Marcon, Roman Kolinka, Edith Scob

  Ülke: Fransa, Almanya

  Yapım Yılı: 2016

  Süre: 102 dakika

  Tür: Drama


  İstanbul Modern Sanat Müzesi Film Gösterimi, 01 HAZİRAN 2017

  Meclisi Mebusan Cad.

  Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No.4

  34433 Karaköy – İstanbul

  Tel: +90 (212) 334 73 81

  www.istanbulmodern.org


  Gelecek Günler fragman (türkçe altyazı)


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin