CANVASTAR®

Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

Siteye Gidin


ana sayfa » SİNEMA DÜNYASI » Sinema Tarihinden » 2016 - 2020 » Yeni Başlayanlar için Hayatta Kalma Sanatı Filmi

Yeni Başlayanlar için Hayatta Kalma Sanatı Filmi

Yeni Başlayanlar için Hayatta Kalma Sanatı Filmi
Yeni Başlayanlar için Hayatta Kalma Sanatı Filmi

Yeni Başlayanlar için Hayatta Kalma Sanatı Filmi 12 Mayıs’ta Vizyonda.

Geçtiğimiz haftalarda 36. İstanbul Film Festivali’nde Seyfi Teoman İlk Film Ödülü için yarışan ve beğeni toplayan “ YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN HAYATTA KALMA SANATI ” 12 Mayıs 2017 Cuma günü vizyon yolculuğuna başlıyor.

Genç yaşında, annesini, babasını ve kız kardeşini trafik kazasında kaybeden ve intiharı düşünürken yaşadığı deneyimlerle hayatın içine çekilen bir genci konu alan “YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN HAYATTA KALMA SANATI” nın senaristliğini ve yönetmenliğini Burak Serbest üstleniyor. Türkiye, Romanya ve Portekiz ortak yapımı olan filmin oyuncu kadrosunda ise Edip Tepeli, Doğa Nalbantoğlu, Açelya Devrim Yılhan, Kıvanç Deniz Yavuz, Suna Selen, Mehmet Esen ve Sema Şimşek yer alıyor.

“İlk defa kendime yakın bir karakteri canlandırdım.” diyen Sema Şimşek’in genç bir anneyi canlandırdığı filmin başrollerini yeteneği ile adından sıkça söz ettiren Edip Tepeli ve Doğa Nalbantoğlu paylaşıyor.

Yönetmenden

16 yaşında okuduğu bir romandan etkilenerek yazdığı hikayeyi yıllar geçtikçe tekrar tekrar kurgulayan ve filmleştiren Türkiye sinemasının genç temsilcilerinden Burak Serbest filmi hakkında şöyle konuştu; “ Bu hikaye bana yaşamın ne kadar değerli ama bir o kadar da bilinmezlerle dolu bir şey olduğunu hatırlatıyor. Yaşam tek bir doğrultuda ilerleyen düz ve basit bir şey değildir. Kayra bütün ailesini kaybeden, geride seveceği ve tarafından sevileceği kimse kalmadığını düşünen bir çocuk. Buna rağmen her ne kadar birkaç kere intihar etmeyi denese de hayatta kalmaya çalıştığı belli. Kayra’yla birlikte hayatın her şeye rağmen kolayca vazgeçilebilecek bir şey olmadığını keşfedeceksiniz. Bu film, bence neden yaşamalıyız sorusuna, sevmek ve sevilmek için cevabını veriyor ve bu cevabı da yirmi yaşındaki bir çocuğun tuhaf karavan yolculuğunda bulmak beni çok heyecanlandırıyor.”


Filmin Fragmanı


Hayatta Kalma Sanatı Filmi

film afişi

Filmin Künyesi ve Bilgiler

YÖNETMEN SENARYO: BURAK SERBEST

OYUNCULAR: EDİP TEPELİ, DOĞA NALBANTOĞLU, AÇELYA DEVRİM YILHAN, KIVANÇ DENİZ YAVUZ, SEMA ŞİMŞEK, VOLKAN ÜNAL, İPEK TENOLCAY, KAYRA ZABÇI, ÜNAL SİLVER, MEHMET ESEN, AGA JOLANTA, UFUK TAN ALTUNKAYA, SUNA SELEN

GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ; ALİ CİHAN YILMAZ

KURGU; GÜNEY SOKULLU

SES KAYIT; SONAT HANÇER

SES TASARIM – MÜZİK;  BURAK TOPALAKCI

SANAT YÖNETMENİ; GÖKHAN ARI

YAPIMCI; BURAK SERBEST

Tür: Drama

UYGULAYICI YAPIMCILAR; H. TOLGA BAYSAL, T. ALPER ÇAĞLAYAN

ORTAK YAPIMCILAR: Rodrigo Ruiz Tarazona – João Figueiras studio indie productions – Black Maria

ÜLKE: Türkiye


Etiketler: