ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Sinema » Yabancı Madde Filmi Sinon Qui konusu ve bilgiler

Yabancı Madde Filmi Sinon Qui konusu ve bilgiler

Yabancı Madde Filmi Sinon Qui konusu ve bilgiler

Yabancı Madde Filmi

Yabancı Madde – Sinon Qui Filmin konusu

Kocasını istemeyerek de olsa hamile olduğuna inandıran Magali, kocasının kürtaj isteğini reddeder. Zaman içinde pek de parlak gitmeyen evliliklerinin düzelmesine ve Magali’nin hasta babasının hayata daha çok bağlanmasına da yol açan bu yalana kendisi bile inanır. Ne yaparsa yapsın, doğruyu bir türlü söyleyemez. Claire Simon’un ilk uzun metrajlı filmi olan Yabancı Madde, insanın kendine dair algısı ile başkaları tarafından algılanması ikilemini perdeye taşıyarak asırlık bir tartışmaya da parmak basıyor.

Claire Simon

Londra’da doğdu. Sinemaya editör olarak geldi ve aynı zamanda bağımsız olarak kısa film yaptı. Ateliers Varan’da doğrudan sinema tekniğini keşfetti ve birçok ödüllü belgesel filmi yönetti. 1997’de ilk sinema filmi Sinon, oui’yi Fortnight’da sundu. Bazı tiyatro çalışmalarının ardından, 800 km fark yaratan – romantizm ve Mimi (Berlin Film Festivali, 2003) ile belgesellere döndü. İkinci kurgu filmi Çabrûle, 2006’da Fortnight’da gösterildi.

Yabancı Madde Filmi

filmden bir kare


Filmin Künyesi ve Bilgiler

Yönetmen: Claire Simon

Senaryo: Claire Simon

Oyuncular: Catherine Mendez: Magali, Emmanuel Clarke: Alain, Lou Castel: le père, Agnès Regolo: Myriam, Magali Leiris: Mme Yvon, Alexandre Colonna: Joseph

Görüntü Yönetmeni: Richard Copans

Yapımcı: Catherine Jacques

Süre: 115 Dakika

Yapım Tarihi: 1997

Ülke: Fransa


İstanbul Modern Sanat Müzesi

Meclisi Mebusan Cad.

Liman İşletmeleri Sahasi Antrepo No.4

34433 Karaköy – İstanbul – Turkey

www.istanbulmodern.org


Fragman