İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Tasarım - Design » Camda Dünya Mirası koleksiyonundan inandık vazo

Camda Dünya Mirası koleksiyonundan inandık vazo

  Camda Dünya Mirası koleksiyonundan inandık vazo

  Camda Dünya Mirası koleksiyonundan inandık vazo tarih ve sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Paşabahçe Mağazaları’nın Türkiye’nin en önemli tarihi ve kültürel varlıkları arasında yer alan sembollerinden ilhamla hazırladığı Camda Dünya Mirası Koleksiyonu ürünleriyle dikkat çekiyor.

  Anadolu topraklarında tarihi açıdan büyük önem arz eden imparatorluklardan biri olan Hitit İmparatorluğu’nun başkenti Hattuşa’ya özgü işçilikleri ve motiflerinden esinlenerek tasarlanan inandık vazo, el imalatı smoke yeşil camdan üretiliyor.

  M.Ö. 1600 Hitit eski krallık dönemine ait İnandık Vazo’nun üzerinde dört friz yer almaktadır. Kutsal evlilik törenine ait çeşitli müzisyen ve akrobat dansçılar betimleniyor. Üzerindeki desenlerin tümü el işçiliği ile altın, platin ve eskitme boyalar kullanılarak dekorlanmış. Sınırlı sayıda üretilen İnandık Vazo, Paşabahçe Mağazaları’nda tarih ve sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

  Paşabahçe Mağazaları Hakkında

  Paşabahçe Mağazaları A.Ş, cam sektörünün küresel oyuncusu konumundaki Şişecam Topluluğu şirketlerinden biridir. Özgün, modern, yenilikçi ve müşteri odaklı yapısıyla sofra ve mutfak eşyaları zincir mağazacılığı alanında Türkiye’de lider konumdadır. Paşabahçe Mağazaları ‘Yaşam’ ve ‘Butik’ konseptleriyle cam, seramik, porselen, ahşap, çelik sofra ve mutfak eşyalarının yanı sıra dekoratif koleksiyon ürünlerini de müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Bugün Türkiye’de 13 ilde 48 lokasyonda ve İtalya’nın Milano kentinde olmak üzere toplam 49 mağaza ile hizmet vermektedir.

  www.pasabahcemagazalari.com

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin