İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Tasarım - Design » Paşabahçe Mumluk Peri Bacaları tasarımı ile

Paşabahçe Mumluk Peri Bacaları tasarımı ile

  Paşabahçe Mumluk Peri Bacaları tasarım

  Paşabahçe Mağazaları, Türkiye’nin tarihi ve kültürel varlıklarına yer verdiği ‘Camda Dünya Mirası’ koleksiyonuyla ürünlerini tarih ve sanatseverlerle buluşturuyor. Her yıl milyonlarca ziyaretçi ağırlayan Kapadokya’daki Peri Bacaları da koleksiyonda öne çıkan eserlerden biri oldu.

  Her yıl dünyanın her yerinden gelen milyonlarca turisti ağırlayan Peri Bacaları, Paşabahçe Mağazaları’nın “Camda Dünya Mirası” koleksiyonunda yeniden hayat buldu.

  1985 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak tescil edilen ve erozyon sonucunda Kapadokya’da, oluşan Peri Bacaları Paşabahçe Mağazaları’nın mumluklarına ilham kaynağı oldu.

  Paşabahçe salon aksesuarları olarak tasarlanan Peri Bacaları Mumluklar, el imalatı olarak krem opal camdan üretilmiş olup üzerindeki rölyef desenlerin tümü, altın ve eskitme boyalar kullanılarak dekorlanmıştır. Mumluklar kısa ve uzun olmak üzere 2 farklı boyda olacak şekilde sınırlı sayıda üretimiyle koleksiyondaki yerini alıyor.

  Peri Bacaları tasarımı
  Peri Bacaları tasarımı

  Paşabahçe Mağazaları Hakkında

  Cam sektörünün küresel oyuncusu konumundaki Paşabahçe Mağazaları A.Ş. özgün, modern, yenilikçi ve müşteri odaklı yapısıyla sofra ve mutfak eşyaları zincir mağazacılığı alanında faaliyet göstermektedir. ‘Yaşam’ ve ‘Butik’ konseptleriyle cam, seramik, porselen, ahşap, çelik sofra ve mutfak eşyalarının yanı sıra dekoratif koleksiyon ürünlerini de üretmektedir.

  Paşabahçe Mağazaları, bugün Türkiye’de 13 ilde 48 lokasyonda ve İtalya’nın Milano kentinde olmak üzere toplam 49 mağaza ile hizmet vermektedir.

  www.pasabahcemagazalari.com

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin