İçeriğe geç
ana sayfa » SANAT HABERLERİ » Tiyatro » Shakespeare öldü aş bunları tiyatro severlerle

Shakespeare öldü aş bunları tiyatro severlerle

  Shakespeare öldü aş bunları tiyatro severlerle.

  İzmir’in Alternatif Tiyatro Kollektifi “Tiyatro4” ün oyunu “Shakespeare Öldü Aş Bunları” ile 26-27 Nisan tarihlerinde yeniden İstanbul’da.

  Geçtiğimiz Mart ayında İstanbul seyiricisi ile buluşan “Shakespeare Öldü Aş Bunları”, yoğun ilgi nedeniyle tekrar İstanbul’da sahnelenmeye hazırlanıyor. Shakespeare’in günümüz insanının ve içinde yaşadığı dünyanın sorunlarını anlatmakta yetersiz kaldığı iddiasını sunan oyun, içinde bulunduğumuz zaman dilimini tanımlayıp, güncel fotoğrafını çekiyor.

  Aşırı dağlanmış, yanmış, parçalanmış dünyamızla, tuhaf tutkularımız, şiddetli kavgalarımız, sarsıcı aşklarımız ve gıcık veren zevklerimizle meşgul olan oyun, Marilyn Monroe’dan Jean LucGodard’a, Werner Heisenberg’den NielsBohr’a kadar popüler ve bilimsel referanslar sunarken mizah dozunu kaybetmeden İstanbul seyircisini diri tutmaya hazırlanıyor.

  İzmir’in Alternatif Tiyatro Kollektifi “Tiyatro4”ün oyunu “Shakespeare Öldü Aş Bunları”, 26 Nisan Çarşamba günü Kadıköy Emek Tiyatrosu’nda ve 27 Nisan Perşembe günü Talimhane Tiyatrosu’nda sahne alacak.

  Künye

  Yazan : Paul POURVEUR

  Türkçesi : Şaban OL

  Yöneten : Kağan ULUCA

  Oyuncular : Derya EFE, Kağan ULUCA

  Yönetmen Yrd.: Ulvi KAHYAOĞLU, Burak TALI

  Reji Asistanları : Andaç BEYHUN, Rahmi SAVRAN

  Müzik Direktörü: Utku GÜÇOĞLU

  Grafik Tasarım : Alpgiray KELEM

  Koordinatör : Deniz ERBİGE

  www.tiyatro4.com

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin