İçeriğe geç

CANVASTAR®

Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

Siteye Gidin


ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı A » Maria A Becket » Maria A Becket Hayatı ve Eserleri

Maria A Becket Hayatı ve Eserleri

  Maria A Becket (1839 – 1904)

  Amerikalı ressam Maria A Becket 1839’da Portland’da doğmuştur. İlk sanat eğitimini erken yaşlarda, Demiryolu seyahatlerini içeren White Mountains adlı kitaba günlük hayat ve manzara resimleri yapan babasından almıştır. Aslında manzara ressamı olan ve her şeyden önce suluboya resimler yapan sanatçı Fransız Barbizon Okulundan etkilenmiştir.

  1865’de New Hampshire’de Homer Dodge ile çalışmış olan sanatçı 1875’den 1878’e kadar Boston’da William Morris Hunt ile çalıştı. Fransa’ya kısa bir seyahat yaptı. Burada Barbizon Okulu sanatçılarından Pont Aven’den etkilenmiş ve yaz mevsimini Charles Daubigny ile birlikte yaptığı resimlerle geçirmiştir.

  1866’da Beckett ailesi, Büyük Portland yangınına maruz kaldı. Amerikan tarihinin en yıkıcı yangını olan bu felakette yaklaşık iki bin bina yok oldu. Kentin on üç bin vatandaşının neredeyse on bini evsiz kalmıştır. Bu trajedinin ardından, annesi Maria ve kardeşi John Katolikliği kabul ettiler. Maria ve John, ikinci t’yi soyadlarından düşürdüler ve kendilerini Ortaçağ Katolik şehit St Thomas ve“ Becket”e hizalayarak“ a ”Becket’i kabul ettiler.

  Becket zamanını St Augustine’de geçirirken, yoğun bir şekilde çalıştı. Yerel “The Tatler” gazetesine göre, sanatsal yeteneklerinin yanı sıra zekâsıyla da öne çıktı. Becket’in Ponce de Leon Hotel’deki mükemmel bir konuşmacı olarak parladığı hafta sonu hafta sonu gala resepsiyonlarında çalışmalarını sattı.

  Daha sonra New York’ta yaşayan sanatçı National Akademi’de sergiler düzenlemiş. Bu dönemden sonra sanatçı farklı şehirlerde sergiler düzenlese de tekrar New York’a dönmüş ve bu şehirde de ölmüştür.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI

  Eser Örnekleri

  Maria A Becket Vadi Monarşisi
  Maria A Becket Orman Kenarında

  Sanatçının tablo indexi

  Orman Kenarında, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya, Bulunduğu Yer: Özel Koleksiyon

  Vadi Monarşisi, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.