Nicolai Abildgaard III Richard tablosu

Nicolai Abildgaard III Richard

Nicolai Abildgaard III Richard

Tarih: 1787,

Orijinal Ebat: 38 x 29 cm,

Bulunduğu Yer: National Museum of Art, Oslo.

Savaşta ölümüyle (1485) İngiltere’de ünlü Tudor hanedanının başlamasına neden olan ve hakkında bir çok yazılar yayınlanan III. Richard’ı bu tabloda güçlü ve savaşçı yönüyle algılıyoruz. Neoklasik ekole mensup olan ressam fırçasını barok etkilere dayanarak kullanmış. Karanlık arka plan ve kuvvetli lokal ışık.

Duruş pozisyonundaki X formu, sol elinin ileri doğru hareketi ile dengelenip göğsündeki haç işaretine bağlanmış.  Tacının yere düşmüş olması, anladığımız kadarı ile Tudor hanedanı ile yapıp kaybettiği Bosworth savaşını sembolize etmekte. Yüzünde hem savaşın kaybedilmiş olduğunu hem de öfkesini görmek mümkün.


kanvas tablo (resim tuvali üzerine baskı)

Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, 3 cm derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.
100 cm’yi aşan boyutlarda 4 cm derinlikli ahşap şasi kullanılmaktadır.

Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış tuval üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.
Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.


BOYUT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!