İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı A » Rudolf Ritter von Alt » Rudolf Ritter von Alt Hayatı ve Eserleri

Rudolf Ritter von Alt Hayatı ve Eserleri

  Rudolf Ritter von Alt

  Rudolf Ritter von Alt (1812 – 1905)

  Avusturyalı Ressam Rudolf Ritter von Alt diğer adı ile Rudolf von Alt 1812’de Alservorstadt’da doğdu. İlk eğitimini babasının yanında litograf öğrenerek aldı. Rudolf von Alt 1825 – 1832 arasında Viyana Akademisinde eğitim gördü, 1826’dan itibaren Josef Mössmer’in manzara sınıfında yer aldı. Vedutismo’cu bir manzara ressamıdır.

  Bir çok yolculuk yaptı, 1863’de Kırım, 1864’de Almanya, 1867’de İtalya’yı dolaştı. Avusturya Alpleri ve Kuzey Italya üzerinden yürüyüş gezileri yaptı. Ama doğduğu kenti resimlemeyi her zaman yeğledi. 1833 yılında, Venedik ve komşu şehirleri ziyareti ederek, mimari eserleri tablolaştırdı.

  Doğadaki bazı detayları ifade etmek için olağanüstü bir yeteneği bulunuyordu. Gökyüzünün farklı tonları, havanın renk tonu ve bitki örtüsü üzerine odaklanarak doğayı otantik bir şekilde resmetmeyi başardı. Daha sonra yaptığı çalışmalar empresyonizme yakınlaşmaya başladı. Mimari üzerine çalışmalarında perspektiflerini ilginç ve güçlü bir şekilde kullandı. İç mekan resimlerinde de güçlü eserler verdi.

  Roma ve Napoli’yi bir süre ziyaret etti ve çalıştı. Sonra Lombardiya, Galicia, Bohemya, Dalmaçya, Bavyera ve göller bölgesini ziyaret etti. Sonra İtalya’ya birden çok kez tekrar seyahat etti. 1863 yılında Imparatoriçe için Kırım’a gitti. 1879’da Viyana Akademisinde profesör ünvanı aldı.

  1905 yılında Viyana ‘da öldü. Resimlerinin çoğu Viyana ‘da çeşitli müzelerde sergilenmektedir. Viyana’daki Albertina, 2005 Eylül ‘den Ocak 2006’ya kadar retrospektif sergisine ev sahipliği yaptı. 19. yüzyıl Viyana’sının en popüler sanatçılarından biriydi. Tabloları, sanatsal niteliklerinin yanı sıra belgesel olarak ta değer taşır.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI

  Rudolf Ritter von Alt St Charles Kilisesi Viyana
  Rudolf Ritter von Alt Stephan Katedrali

  Sanatçının Tablo indexi

  Stephan Katedrali, Tarih: 1832, Orijinal Boyut: 46 x 58 cm, Yer: Österreichische Galerie, Viyana

  St Charles Kilisesi Viyana, Tarih: 1831,, Boyut: 25 x 35 cm, Yer: Metropolitan Museum of Art New York.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin