Maxwell Armfield hayatı ve eserleri

Maxwell Armfield hayatı ve eserleri (1881 – 1972)

By editor

Posted in , | Tags : , , , , , , ,

Maxwell Armfield

İngiliz Preraphaelist Ressam Maxwell Armfield 1881’de Ringwood’da doğdu. Sanatçı Ringwood ve Hampshire’de büyüdü. Birmingham School of Art’ta resim eğitimi almaya başladı. Kendisi gibi öğrenci olan Henry Payne ve Joseph Southall’dan ve yerel sanat galerilerindeki pre-Rafaelist resimlerden etkilendi. İtalya’ya seyahat etti. Öğretmeni Arthur Gaskin’in önerisiyle erken Rönesans fresk örneklerini inceledi ve çizdi.

1902’de Paris’e gitti. Keith Henderson, Gaston Lachaise ve Norman Wilkinson ile aynı atölyeyi paylaştı. 1905’te İngiltere’ye döndü. Londra’da birçok sergiye katıldı. Sembolik kişiliklerin pre-Rafaelist tarzda kalıplarını çıkardı. Üç yıl sonra Carfax Gallery’de ilk kişisel gösterisini sundu. İzleyen dönemde Amerikalı Sanatçı E. Mc. Knight Kauffer’la irtibat kurdu. Bunun neticesinde onun Paul Cézanne ve Van Gogh sevgisinden etkilendi.

1915’te Amerika’ya gitti ve Berkeley University’nin tasarım bölümünde yedi yıl çalıştı. 1922’de İngiltere’ye döndü. 1927’de Greenleaf Theatre Studio’yu açtı. Bu dönemde tarihsel kişilikleri tempera tekniğiyle resmetmeye başladı. Çalışmaları ”Tempera Painting Today” gibi tempera tekniğiyle ilgili kitaplara konu oldu. Royal Society of British Artists’e seçildi.. II. Dünya Savaşı süresince sanat çalışmalarını ihmal etmiş olsa da 70’li yıllarda canlanarak çalışmalarına tekrar hız verdi. 1972’de Londra’da öldü.

Sanatçının tablo Listesi

Faustin

Faustin

postline

Maxwell Armfield tablo indexi

Faustin, Tarih: 1904, Orijinal Boyut: 63,5 x 51 cm, Yer: Musée d’Orsay, Paris

Share this story

btt