Giacomo Balla Aşkta Rakamlar
Giacomo Balla Aşkta Rakamlar

Giacomo Balla Aşkta Rakamlar

Tarih: 1925

Boyut: 76,5 x 54 cm

Yer: Museum Ludwig Köln.

Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

Resmin Analizi

Giacomo Balla Aşkta Rakamlar tablosu, ilk olarak 1926 Venedik Bienali’nde, Sovyet pavyonunda İtalyan sanatına ayrılmış bir bölümde sergilendi. Sergi, Fütürizm’in yeniden canlanmasını ve daha da gelişmesini sağlamak için hazırlandı. Belki de bu çalışmanın en çarpıcı özelliği, sanatçının sayıları mimari projeksiyonlara dönüştürmesidir. Soğuk tonlar, makineyi çağrıştıracak şekilde, üst üste bindirilmiş ve yan yana düzlemler aracılığıyla üç boyutu ortaya çıkarır. Silindirler, küpler, yarım daireler ve üçgenler, aynı anda statik ve dinamik bir etkiye sahip olan bir bileşime monte edilir.

Bununla birlikte, sayıların birbirleriyle ilişkisi çok net değildir. Beş artı üç sekiz yapsa da, resme eklenen dört basit sayısal ilişkiyi zorlamakta ve başlıkta belirtilen aşk kavramının bağlamını zorlamaktadır. Bu çalışmanın, İtalya’da sanat ve faşizm ile ilgili tartışmaya ilişkin bir tavır olduğu düşünüldü. Aşkta Rakamlar tablosu, sanat teorisinin ve siyaset politikasının darlıklarını ortadan kaldırmayı deneyen uyumsuz bir çalışmanın örneği olarak gösterildi.

kanvas tablo (resim tuvali üzerine baskı)

Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, 3 cm derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.
100 cm’yi aşan boyutlarda 4 cm derinlikli ahşap şasi kullanılmaktadır.

Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış tuval üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.
Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.


BOYUT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!