İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı B » Charles Burton Barber » Charles Burton Barber Hayatı ve Eserleri

Charles Burton Barber Hayatı ve Eserleri

  Charles Burton Barber

  Charles Burton Barber (1845 – 1894)

  İngiliz Klasik Ressam Charles Burton Barber 1845’te Great Yarmouth / Norfolk’ta doğdu. 18 yaşındayken Londra Academy Schools’da eğitim almaya başladı. 1864’te çizim için gümüş madalya ödülü aldu ve 1866’da Nothing Hill’de yaşarken Royal Academy’de ilk sergisini açtı.

  İngiltere’nin en tanınmış günlük yaşam ressamlarından biri oldu. 1870’te Kraliçe Victoria’nin görevlendirmesiyle köpek resimleri yapmaya başladı. 1883’te Royal Institute Painters’e seçildi.

  Yaşamının sonuna kadar “çocuk ve köpek ” konulu resimler yaptı. Portrelerinin bir kısmı Kraliyet Koleksiyonunda bulunmaktadır. Eserleri 1866’dan 1893’e kadar Kraliyet Akademisi’nde sergilendi. 1883’te Kraliyet Yağlı Boya Ressamları Enstitüsü’ne üye seçildi. Yumuşak, zarif bir üslubu olan Barber, çocuk ve köpekleri duygusal bir etkiyle tuvaline yansıttı.

  Berber, özellikle çocuklarla birlikte köpeklerin duygusal portrelerinde uzmanlaşmış, çok popüler bir spor ve hayvan ressamı oldu. Eserleri fotografik açıdan gerçekçi çizimlere yakındır. Bazıları çalışmalarını aşırı duygusal olarak görmesine rağmen, çalışmaları büyük ölçüde yetkinliği nedeniyle popülerliğini korumaya devam etmektedir.

  Berber, 1894 yılında torunlarıyla birlikte Kraliçe Victoria’yı midilli arabasında resimlemek için son siparişini aldı. Daha sonra Londra’da öldü. Barber’in resimlerinin çoğu, genellikle fotoğraf çekimi sırasında, baskılara dönüştürüldü. Kraliyet Yağlı Boya Ressamları Enstitüsü, Walker Sanat Galerisi ve Manchester Sanat Galerisi’nde eserleri sergilenmektedir. Ancak eserlerinin önemli bölümü Port Sunlight’taki Lady Lever Sanat Galerisi’nde bulunmaktadır.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI

  Sanatçının tablo indexi

  Son Şans, Tarih: 1881, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya, Orijinal Boyut: 51 x 75 cm

  Belirsizlik, Tarih: 1894, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya, Orijinal Boyut: 78 x 98 cm

  Gizli Bölme, Tarih: 1892, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya, Orijinal Boyut: 92,7 x 72,3 cm


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin