İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı B » Captain Richard Brydges Beechey » Captain Richard Brydges Beechey Hayatı ve Eserleri

Captain Richard Brydges Beechey Hayatı ve Eserleri

  Captain Richard Brydges Beechey

  Captain Richard Brydges Beechey (1808 – 1895)

  İrlandalı Ressam Captain Richard Brydges Beechey 1808’de Londra’da doğdu. Ressam Henry William Beechey’in oğludur. 13 yaşında Greenwich’deki Kraliyet Denizcilik Akademisi’ne girdi. Birçok gemide görev aldı.

  1825’te komutası ağabeyi Frederick William Beechey’de olan ve Franklin Seferi’ni desteklemeye çalışmak için Bering Boğazı’na yönlendirilen HMS Blossom gemisi ile bütün Pasifik denizini dolaştı. 1828’de teğmen olarak terfi ettirildi.

  Daha sonra Akdeniz’de görev yaptı ve 1835’te İrlanda’ya yapılan atandı. 1846’da komutan oldu ve sonra 1851’de kaptanlığa terfi edildi. 1879’da aktif denizcilik kariyerinin sona ermesinden uzun bir süre sonra, emekli listesindeki amiral yardımcısı rütbesine terfi etti.

  1864’te Deniz Kuvvetlerinden emekli olduktan sonra, uzun yıllar Monkstown’da ve daha sonra Dublin’deki Pembroke Yolu’ndaki evine yerleşti. Düzenli olarak Kraliyet Hibernya Akademisi’nde denizcilik konularının resimlerini sergiledi ve 1868’de onursal bir üye oldu. Yaklaşık 1877’de Plymouth’a yerleşti.

  1835’ten itibaren aktif görevi bıraktı ve harita dairesi için çalıştı. 1844’te evlendi ve üç çocuğu oldu. 1882’de kızı Frideswide, satranç problemleri dalında ödül kazanan ilk kadındı ve Chess Blossoms adlı kitabı 1883’te, ardından 1884’te eşi Thomas B Rowland ile birlikte yazdığı Chess Fruits adlı kitabı yayımlandı. 1888’de, ilk karısının ölümünden üç yıl sonra, Richard, Trinity Trinity, Dublin’deki Annesley Stewart’ın kızı Frances ile evlendi. Sanatçı nitelikli deniz ve liman çalışmaları ile tanınır. Çalışmalarındaki detaycılık ve sağlam fırça tekniği dikkat çekici düzeydedir.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI

  Sanatçının tablo indexi

  Yat Dubayı Dönerken, Tarih: 1876, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya, Orijinal Boyut: 63 x 91 cm


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin