İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı B » James Edward Buttersworth » James Edward Buttersworth Hayatı ve Eserleri

James Edward Buttersworth Hayatı ve Eserleri

  James Edward Buttersworth (1817 – 1894)

  İngiliz Ressam James Edward Buttersworth 1817’de Londra’da doğdu.

  İlk eğitimini babası Thomas Buttersworth’dan aldı. 1845’de Amerika’ya gitti ve West Hoboken, New Jersey’e yerleşti. 1854’te Brooklyn’deki kendi stüdyosunu açtı. 1851’de 100 Pound Kupası Yarışlarını izlemek için Londra’ya gitti. Buradaki desen ve çizimleri etkinliğin bir nevi kayıtları niteliğini taşır.

  1893’te Valkyrie II Kupası süresince yaptığı çalışmalar ise Amerika yelkenciliğinin önemli kayıtları arasında yer almaktadır. Buttersworth’un 1893 Vigilant v. Valkyrie II Kupası maçının resimleri, ölümünden bir yıl önce yapıldı ve bu başarılı fotoğrafik görüntülerin ortaya çıkmasından hemen önce, Amerikan Kupa yarışları ile ilgili tablolarını tamamladı.

  Bugün Amerika Birleşik Devletleri’nin her yerinde özel koleksiyonlarda, müzelerde ve ayrıca New York, New Jersey, Connecticut ve Virginia’da bulunan ve eserlerinin yaklaşık 600’ü bugün hayatta kaldı ve ünlü televizyon dizisi Antiques Roadshow’da gösterilmiştir.

  James Buttersworth deniz konulu resimleri ile ünlenen ve Amerika’nın 19. yüzyıl gemi gemi portreciliğinin önde gelen isimlerindendir. Resimlerinde detay titizliği, dramatizasyon ayarları ve hareket zerafeti dikkat çekmektedir. 1999 yılında Buttersworth, Amerika’nın Ünlü Onur Listesi’ne dahil edildi.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI

  Sanatçının tablo indexi

  Fırtına, teknik: tuval üzeri yağlıboya

  İngiliz Gemisi Korsana Gece Saldırırken, Orijinal Boyut: 46 x 61 cm

  Magic Yatı Amerika Kupasında, Tarih: 1870, Boyut: 75,6 x 125,7 cm, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin