İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı B » Frank Weston Benson » Frank Weston Benson Yaz

Frank Weston Benson Yaz

  Frank Weston Benson Yaz

  Frank Weston Benson Yaz

  Tarih: 1890,

  Boyut: 127,1 x 101,6 cm,

  Yer: Smithsonian American Art Museum Washington DC.

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Benson, anıtsallığı Botticelli’nin perilerine benzeyen bu heykelsi kadın için karısı Ellen’ı, model olarak kullanmıştır. Beyaza bürünmüş ve pastel pembeler, maviler, sarılar ve yeşilliklerle dolu bu melek havadar nehir manzarası boyunca bize doğru süzülmektedir. Ağaçlarla çerçevelenmiş ve kabarık bulutlarla süslenmiş Yaz, çiçek açan bir çiçeği yakalamak için hassas parmaklarla uzanıyor. 1896’da bu büyük çalışma Amerikan Sanatçılar Derneği sergisinde Shaw Fonu Ödülü’nü kazandı.

  Eleştirmen Royal Cortissoz, çekici olmamakla birlikte yine de “iyi bir resim olduğunu” kabul etti. Figürün ifadesi, yaz mevsiminde melankolik bir his yaratmaktadır.

  Kanvas tablo – resim tuvali üzerine baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.

  Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

  Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bitince, özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.


  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!  Sanata Yakınlaşma

  Teknik özellik ve farklılıkların yanısıra, kanvas tablolar bütçe avantajı nedeniyle dünya sanatına olan yakınlığımızı arttırmaktadır. Her ne kadar orijinali gibi olmasa da uzman bir ekip tarafından hazırlanan kanvas tablolar oldukça nitelikli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Tabloların asılları ile kıyaslandığında fiyat açısından büyük avantaja sahiptir.


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin