Frank Weston Benson Yaz

Frank Weston Benson Yaz

Frank Weston Benson Yaz

Tarih: 1890,

Boyut: 127,1 x 101,6 cm,

Yer: Smithsonian American Art Museum Washington DC.

Benson, anıtsallığı Botticelli’nin perilerine benzeyen bu heykelsi kadın için karısı Ellen’ı, model olarak kullanmıştır. Beyaza bürünmüş ve pastel pembeler, maviler, sarılar ve yeşilliklerle dolu bu melek havadar nehir manzarası boyunca bize doğru süzülmektedir. Ağaçlarla çerçevelenmiş ve kabarık bulutlarla süslenmiş Yaz, çiçek açan bir çiçeği yakalamak için hassas parmaklarla uzanıyor. 1896’da bu büyük çalışma Amerikan Sanatçılar Derneği sergisinde Shaw Fonu Ödülü’nü kazandı.

Eleştirmen Royal Cortissoz, çekici olmamakla birlikte yine de “iyi bir resim olduğunu” kabul etti. Figürün ifadesi, yaz mevsiminde melankolik bir his yaratmaktadır.


kanvas tablo (resim tuvali üzerine baskı)

Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, 3 cm derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.
100 cm’yi aşan boyutlarda 4 cm derinlikli ahşap şasi kullanılmaktadır.

Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış tuval üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.
Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.


BOYUT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!