İçeriğe geç

CANVASTAR®

Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

Siteye Gidin


ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı C » Paul Emile Chabas » Paul Emile Chabas Hayatı ve Eserleri

Paul Emile Chabas Hayatı ve Eserleri

  Paul Emile Chabas

  Paul Emile Chabas (1869 – 1937)

  Fransız Akademik Klasik Ressam Paul Emile Chabas 1869’da Nantes’de doğdu. Académie des Beaux-Arts’da eğitim alan Chabas, William Adolphe Bouguereau‘nun ve Tony Robert-Fleury’nin öğrencisidir. Paris Salon’daki ilk sergisini 1890 yılında gerçekleştirdi.

  1899 yılında Paris’teki Salon sergisinde Ulusal Ödülün sahibi oldu. 1900’de ise Exposition Universelle’de altın madalya kazandı.

  Yumuşak bir fırçaya sahip olan sanatçı eserlerinde çoğunlukla çıplak genç kızları doğa içerisinde resmetti. Avrupa’nın en büyük nü ressamı olarak ünlenmiştir. En ünlü resmi September Morn‘dur.

  1890’lı yıllarda Chabas, Paul Bourget ve Alfred de Musset gibi yazarların kitaplarını resimlemiştir. Ayrıca Fransız yayıncı Alphonse Lemerre için bazı örnek çalışmalar yaptı.

  1921’de Académie des Beaux-Arts’a üye oldu ve 1928’de Légion d’honneur nişanı aldı. 1925’ten 1935’e kadar Société des Artistes Français’in başkanlığını yaptı. Uzun bir hastalıktan sonra 10 Mayıs 1937’de Paris’te öldü.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI

  Sanatçının tablo indexi

  Neşe, Tarih: 1899

  Eylül Sabahı

  Suda, Tarih: 1937, Orijinal Boyut: 91.4 x 72.3 cm


  Sanatçının eserlerini kanvas tablo olarak edinme imkanı (resim tuvali üzerine baskı)

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, 3 cm derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.
  100 cm’yi aşan boyutlarda 4 cm derinlikli ahşap şasi kullanılmaktadır.
  Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış tuval üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.

  Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.