İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı C » Costantini, Virgilio » Virgilio Costantini hayatı ve eserleri (1882 – 1940)

Virgilio Costantini hayatı ve eserleri (1882 – 1940)

  Virgilio Costantini

  İtalyan Ressam Virgilio Costantini 1882 yılında Sicilya’da doğdu. Çalışmalarına Paul Besnard, J.S. Sargent Lucien ve Simon’ın eserlerini gözlemlediği Venedik’te başladı. Bu sanatçıların etkisiyle daha sonra onların akıcı fırçaları ve dinamik paletlerini kullanmaya başladı. Constantini, 1906’da Paris’e taşındı.

  Bu dönem onun kariyerinin en başarılı ve en verimli dönemi oldu. Uluslararası Le Cerisier övgüsüne layık görülen sanatçı Nationale des Beaux Sanat Cemiyeti’ne üye olarak kabul edildi.

  Suluboyanın taze ve şeffaf etkileri, yumuşak ton geçişlerini yağlıboyaya aktardı. Bazısı mat bazısı canlı boya katmanlarıyla benzersiz bir ton efekti keşfetmeyi denedi. Nü’lerde kullandığı ince kırmızı dokunuşlar, mercan grisi ve yumuşak ten rengiyle yıllar önce Albert Moore ve James Abbott McNeill’in kullandıkları renk armonilerini hatırlatır.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Virgilio Costantini tablo indexi

  , Tarih: 1911, Orijinal Boyut: 120 x 68.3 cm

  Schreckhorn Tepesi ve Göl Manzarası, Boyut: 50 x 64 cm, Teknik: Panel üzeri yağlı boya


  Sanatçının eserlerini kanvas tablo olarak edinme imkanı (resim tuvali üzerine baskı)

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, 3 cm derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.
  100 cm’yi aşan boyutlarda 4 cm derinlikli ahşap şasi kullanılmaktadır.
  Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış tuval üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.

  Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.


   

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin