Leonardo Da Vinci Leda ve Kuğu Etüdü

Leonardo Da Vinci Leda ve Kuğu Etüdü
TABLOYU BÜYÜK BOY İZLE

Leonardo Da Vinci Leda ve Kuğu Etüdü

Tarih: 1506,

Teknik: Kağıt üzeri kalem ve mürekkep.

Çalışma, Sparta Kralı’nın karısı Leda ve onu baştan çıkarmak için bir kuğu şeklini alan Jüpiter’i temsil ediyor. Leda’nın ayaklarındaki yumurtalardan çıkanlar Helen ve Clytemnestra, Castor ve Pollux’dur. Da Vinci’yi çağdaşlarından ayıran beceri ve özgünlük açıkça belli olmaktadır. Da Vinci gözümüzü anlatıya yönlendiriyor: Jüpiter, kuğu elleriyle bitkilerin yumurtalarından çıkan çocuklarına jest yaparken Leda’ya doğru eğilir. Leda’nın bedenini betimlemek için kullanılan kavisli, çizgili çizgiler üç boyutlu bir gerçeklik hissi yaratırken, yeni doğanların spiral kalem vuruşları dinamik bir enerji ve hareket hissi barındırıyor.

Leda ve Kuğu tablosu için yapılan bu desen, muhtemelen Devonshire Koleksiyonu için, 18. Yüzyılın ilk yarısında 2 veya 3 Devonshire Dükü tarafından satın alındı. Chatsworth, bugün dünyadaki en eski desen koleksiyonlarından birine sahiptir. Ne yazık ki, bu çizimin bir çalışma olarak hizmet ettiği esas resmin orijinali 2. Dünya Savaşı sırasında kayboldu. Eseri bugün, Da Vinci ile çalışan sanatçıların kopyalarında görebiliyoruz.


Kanvas tablo – resim tuvali üzerine baskı

Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, 3 cm derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır.
100 cm’yi aşan boyutlarda 4 cm derinlikli ahşap şasi kullanılmaktadır.

Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.
Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.


BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!