İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı D » Da Vinci, Leonardo » Leonardo Da Vinci Leda ve Kuğu Etüdü

Leonardo Da Vinci Leda ve Kuğu Etüdü

  Leonardo Da Vinci Leda ve Kuğu Etüdü

  Leonardo Da Vinci Leda ve Kuğu Etüdü

  Tarih: 1506,

  Boyut:

  Yer Özel Koleksiyon.

  Teknik: Kağıt üzeri kalem ve mürekkep.

  Eser Analizi

  Çalışma, Sparta Kralı’nın karısı Leda ve onu baştan çıkarmak için bir kuğu şeklini alan Jüpiter’i temsil ediyor. Leda’nın ayaklarındaki yumurtalardan çıkanlar Helen ve Clytemnestra, Castor ve Pollux’dur. Da Vinci’yi çağdaşlarından ayıran beceri ve özgünlük açıkça belli olmaktadır. Da Vinci gözümüzü anlatıya yönlendiriyor: Jüpiter, kuğu elleriyle bitkilerin yumurtalarından çıkan çocuklarına jest yaparken Leda’ya doğru eğilir. Leda’nın bedenini betimlemek için kullanılan kavisli, çizgili çizgiler üç boyutlu bir gerçeklik hissi yaratırken, yeni doğanların spiral kalem vuruşları dinamik bir enerji ve hareket hissi barındırıyor.

  Leda ve Kuğu tablosu için yapılan bu desen, muhtemelen Devonshire Koleksiyonu için, 18. Yüzyılın ilk yarısında 2 veya 3 Devonshire Dükü tarafından satın alındı. Chatsworth, bugün dünyadaki en eski desen koleksiyonlarından birine sahiptir. Ne yazık ki, bu çizimin bir çalışma olarak hizmet ettiği esas resmin orijinali 2. Dünya Savaşı sırasında kayboldu. Eseri bugün, Da Vinci ile çalışan sanatçıların kopyalarında görebiliyoruz.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır.

  Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

  Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır. Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bitince, özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.


  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamakta ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.


  Etiketler:

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin