Victor Dubreuil hayatı ve eserleri (1840 – 1908)

Victor Dubreuil

Fransız Ressam Victor Dubreuil 1840 civarında Fransa’da doğdu. 1862-5 yılları arasında gerçekleşen Fransız müdahalesi sırasında Meksika’da askerlik yaptı  ve Franco-Prusya Savaşı’nın başlangıcına kadar Orduda kaldı. Daha sonra bankacılığa başladı ve bankacılık üzerine bilinen en az iki makalesi vardır. 120 milyondan (1876) ve Projet de conversion de l’avance’de, Paris’ten Conseil belediye başkanı Paris’ten Nouveau (1876) ve Procédé d’émission présenté La rente% 5 kirada% 3 (1879)

Daha sonra La Politique d’Action başlıklı kısa süreli bir gazetede yazı yazmaya başladı. Afrika Kalkınma Şirketi (Doğu Hindistan Şirketi’nin Fransızcası eşdeğeri) ile ilgili ancak işçilerden istifade eden kârlar ile ilgili talepleri oldu. Sosyalist misyonlarına uygun görünmesine rağmen doğrulanmadı. 1886 yılına gelindiğinde New York’ta yaşıyordu ve 1888’de pantolon askısı tasarımı için bir patent verildi.

Hiç şüphesiz sosyalist inançlarından kaynaklanan ve onun acayip isteksizliğiyle desteklenen para konusundaki sürekli tasviri, dönemin zenginliğinin brüt görüntüleri üzerine bir yorum olarak işlev görür.

Victor Dubreuil tablo listesi

Victor Dubreuil Fıçılarla Para III
Fıçılarla Para III

Victor Dubreuil Fıçılarla Para II
Fıçılarla Para II

Victor Dubreuil Fıçılarla Para I
Fıçılarla Para I