İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ SANATÇILARIN HAYATLARI » SOYADI / E » Lionel Edwards Hayatı ve Eserleri

Lionel Edwards Hayatı ve Eserleri

  Lionel Edwards

  Lionel Edwards (1878 – 1966)

  İngiliz Ressam Lionel Edwards 1878’de doğdu. Bir doktorun oğlu olan sanatçı, Kuzey Galler’deki Conway’deki küçük bir mülk olan Benarth’de büyüdü. Kendisine avcılık sevgisini kazandıran babası, yedi yaşındayken öldü.

  Erken yaştan itibaren at çizimlerindeki yeteneği dikkat çekti. Önce Londra’da sanat okumasına izin verildi. Ardından Heatherley Güzel Sanatlar Okulu’nda ve Frank Calderon Hayvan Boyama Okulu’nda eğitim aldı.

  On dokuz yaşında Londra Kroki Kulübünün en genç üyesi oldu. 1905’te Ethel Wells ile evlendi ve çift Londra’dan Oxfordshire’daki Radley’ye ve daha sonra Benarth’a geri dönmeden önce Worcestershire’a taşındı. Her ikisi de hevesli tilki avcılarıydı.

  Büyük Savaşın başlangıcında, çağdaşları Cecil Aldin ve Sir Alfred Munnings ile birlikte gönüllü olarak görev aldılar. Terhis edildikten sonra, hayatının geri kalanında Salisbury yakınlarında, West Tytherley’de yaşadı.

  Verimli bir sanatçı olan Edwards 30 kitap için ve Black Beauty, Lorna Doone ve The Black Arrow’in baskıları da dahil olmak üzere resim hazırladı. 1926’da Kraliyet Kambriyen Sanat Akademisine ve 1927’de Kraliyet Enstitüsüne üye oldu. Ağırlıklı olarak suluboya tekniğini ancak daha sonraki yıllarında yağlıboya tekniğini de kullandı.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Sanatçının tablo indexi

  Avda, Tarih: 1931, Orijinal Boyut: 51 x 76 cm, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Danesbrook Dışında, Karton üzeri suluboya

  Derby Startında, Tarih: 1933, Orijinal Boyut: 50 x 76 cm

  Dorset Körfezi Boyunca, Orijinal Boyut: 25.4 x 34.3 cm, Teknik: Karton üzeri sulu boya

  Polo, Orijinal Boyut: 51 x 77 cm, Teknik: Karton üzeri sulu boya.

  Sakin Ol Oğlum, Karton üzeri suluboya

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin