Lionel Edwards hayatı ve eserleri

Lionel Edwards hayatı ve eserleri (1878 – 1966)

By editor

Posted in , | Tags : , , , ,

Lionel Edwards

Lionel Edwards

İngiliz Ressam Lionel Edwards 1878’de doğdu. Bir doktorun oğlu olan sanatçı, Kuzey Galler’deki Conway’deki küçük bir mülk olan Benarth’de büyüdü. Kendisine avcılık sevgisini kazandıran babası, yedi yaşındayken öldü. Erken yaştan itibaren at çizimlerindeki yeteneği dikkat çekti. Önce Londra’da sanat okumasına izin verildi. Ardından Heatherley Güzel Sanatlar Okulu’nda ve Frank Calderon Hayvan Boyama Okulu’nda eğitim aldı.

On dokuz yaşında Londra Kroki Kulübünün en genç üyesi oldu. 1905’te Ethel Wells ile evlendi ve çift Londra’dan Oxfordshire’daki Radley’ye ve daha sonra Benarth’a geri dönmeden önce Worcestershire’a taşındı. Her ikisi de hevesli tilki avcılarıydı.

Büyük Savaşın başlangıcında, çağdaşları Cecil Aldin ve Sir Alfred Munnings ile birlikte gönüllü olarak görev aldılar. Terhis edildikten sonra, hayatının geri kalanında Salisbury yakınlarında, West Tytherley’de yaşadı.

Verimli bir sanatçı olan Edwards 30 kitap için ve Black Beauty, Lorna Doone ve The Black Arrow’in baskıları da dahil olmak üzere resim hazırladı. 1926’da Kraliyet Kambriyen Sanat Akademisine ve 1927’de Kraliyet Enstitüsüne üye oldu. Ağırlıklı olarak suluboya tekniğini ancak daha sonraki yıllarında yağlıboya tekniğini de kullandı.

Lionel Edwards tablo listesi

Danesbrook Dışında

Danesbrook Dışında

Sakin Ol Oğlum

Sakin Ol Oğlum

Dorset Körfezi Boyunca

Dorset Körfezi Boyunca

Polo tablosu

Polo tablosu

Avda

Avda

Derby Startında

Derby Startında

Share this story

btt