İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı E » Louis Michel Eilshemius » Louis Michel Eilshemius Hayatı ve Eserleri

Louis Michel Eilshemius Hayatı ve Eserleri

  Louis Michel Eilshemius

  Louis Michel Eilshemius (1864 – 1941)

  Amerikalı Akademik Klasik Ressam Louis Michel Eilshemius 1864’de Newark, New Jersey’de doğdu. Avrupa’da eğitim gördü ve daha sonra New York Sanat Öğrencileri Birliği’nde sanat çalışmalarına başlamadan önce Cornell Üniversitesi’nde iki yıl geçirdi. Ayrıca, Amerikalı peyzaj ressamı Robert Crannell Minor’dan (1839-1904) ile özel ders aldı.

  Daha sonra Paris’teki Académie Julian’da Bouguereau‘da eğitim gördü ve Avrupa, Afrika ve Güney Denizi’nde geniş bir yelpazede seyahat ederek, hayatının geri kalanında yaşamak üzere New York’a geri döndü.

  Kabaca sergilenen ve çoğunlukla abartılı gülümseyen çıplaklar dolu tabloları nedeniyle, eleştiriler almasına neden oldu. Ormanlarda veya şelalelerde, tek başına geziyor, bazen yeryüzüne meydan okuyan tavırlar sergiliyordu. Eleştiriler onun umutsuz önlemler almasına neden oldu.

  Adının uzunluğunun sorumlu olduğunu düşünerek, yaklaşık 1890’da resimlerini “Elshemus” olarak imzalamaya başladı. Antetli kâğıtlarda ve broşürlerinde “Eğitimci, Aktör, Amatör Doktor, Peygamber ve Mistik, Ellerin ve Yüzlerin Okuyucusu, 5 dilde Dilbilimci” gibi başarılarını ilan etmekten hoşlanırdı.

  Ölümünden sonra çalışmaları daha geniş bir kitleye ulaştı. Sanatçının koleksiyoneri Roy Neuberger, New York Eyaleti’ndeki SUNY Purchase College’da bulunan Neuberger Sanat Müzesi’ne büyük miktarda Eilshemius eserini bağışladı.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Sanatçının tablo indexi

  Akşam Rüzgarı, Tarih: 1899, Teknik: Tuval üzeri yağlıboya, Orijinal Boyut: 50,8 x 91,4 cm, Yer: Museum of Modern Art New York.

  İsimsiz, Tarih: 1919, Boyut: 9,6 x 14,2 cm, Yer: Phillips Collection Washington D.C. Teknik: Karton üzeri yağlı boya.

  Samoa, Tarih: 1911, Boyut: 25,4 x 20,3 cm, Yer: Museum of Modern Art New York.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin