İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı E » Knut Ekvall » Knut Ekvall Hayatı ve Eserleri

Knut Ekvall Hayatı ve Eserleri

  Knut Ekvall

  Knut Ekvall (1843 – 1912)

  İsveçli Ressam Knut Ekvall 1843’de Smaland’da doğdu. İlk eğitimini Royal Academy of Arts Stockholm’de aldı (1860 – 1866). Akademide hem resim hem de gravür tekniği konusunda eğitim aldı.

  Daha sonra Berlin’de Ludwig Knaus’un asistanlığını yaptı. 1870 yılından itibaren önce Münich’te ardından Leipzig’de çalışmalarını sürdürdü.

  Bu dönemde yaptığı eserler genelde dergi örnekleri içindir ve gravür olarak üretilmiştir. Çalışmalarında hem mitolojik konuları yorumladı aynı zamanda da gündelik yaşam karelerini konu alan realist tarzda eserler üretti.

  Ekvall, konularını neredeyse her zaman çevresindeki popüler yaşamın konularından seçti. Gazete ve dergilerde daha önce bahsettiği resimlere ek olarak, kitap çizimleri Esaias Tegnér tarafından Frithjofssage’daki çalışmalarını da vurgulamaktadır.

  1885’te İsveç’e geri döndü ve 69 yaşında öldü.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Sanatçının tablo indexi

  Balık Avı, Boyut: 83 x 107,5 cm, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Balıkçı ve Deniz Perisi, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Kış Manzarası, Boyut: 65 x 47 cm, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Okuma Dersi, Orijinal Boyut: 75,5 x 60,2 cm, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.


  Sanatçının eserlerini kanvas tablo olarak edinme imkanı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır.


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin