İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı E » Max Ernst » Max Ernst Gelinin Giyinmesi

Max Ernst Gelinin Giyinmesi

  Max Ernst Gelinin Giyinmesi

  Max Ernst Gelinin Giyinmesi

  Tarih: 1940,

  Boyut: 129,6 x 96,3 cm,

  Yer: Peggy Guggenheim Collection Venedik,

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  ESER ANALİZİ

  Tablo, Max Ernst’in, uyumsuz veya rahatsız edici bir konuya geleneksel bir tekniğin uygulandığı gerçek veya illüzyonist Gerçeküstücülüğünün önemli bir örneğidir. Görüntünün gösterişi ve zarafeti, gösterişli renkler, hayvan ve canavar biçimleri ve dengeli mızrak başının kör fallik Sembolizmiyle tezat oluşturmaktadır.

  Merkezi sahne, sol üstteki resmin içindeki görüntü ile bir tezat oluşturmaktadır. Bu detay resimde gelin, klasik harabelerden oluşan bir manzarada ilerlerken aynı pozda görünmektedir. Ama, merkezi sahne fallik sembolizmi ile bir karşıtlık oluşturmaktadır.

  Burada Ernst, 1935’te Oscar Domínguez tarafından icat edilen dekalcomania tekniğini kullanmıştır. Bu teknikte seyreltilmiş boya, cam bir bölme gibi eşit olmayan bir şekilde dağıtan bir nesne ile bir yüzeye bastırılmaktadır.

  Ernst’in uzun zamandır kendisini kuşla özdeşleştirdiği bilinmektedir. Bu nedenle, soldaki kuş-adamın sanatçının bir tasviri olduğunu düşünmemiz gerekmektedir. Gelinin ise genç İngiliz Sürrealist sanatçı Leonora Carrington’u temsil ettiği düşünülmektedir.


  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bitince, özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamakta ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin