İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı F » Fahri Kaptan » Fahri Kaptan (Bahriyeli) Hayatı ve Eserleri ( ? – 1917)

Fahri Kaptan (Bahriyeli) Hayatı ve Eserleri ( ? – 1917)

  Fahri Kaptan 

  Türk Ressam Fahri Kaptan ile ilgili kesin doğum tarihi bilinmemektedir.

  Sanatçının 19. yüzyıl ortalarında İstanbul’da doğduğu tahmin edilmektedir. matematikçi Eşref Bey’in oğludur.

  Bahriye Mektebine giren sanatçı güverte bölümünden Teğmen rütbesi ile mezun oldu. Bahriye Rüştiye Mektebi’nde ve Darüşşafaka Lisesi’nde (1879-1903) resim öğretmenliği yaptı.

  Bu süreçte bir grup asker ressamla birlikte Türk deniz ve manzara resminin ilk örneklerini de veren sanatçı, Asker ressamlar kuşağımızın da ilk temsilcilerindendir.

  Sanatçı klasik tarzda eserler üretmiştir. Dünya resim sanatı tarihi içinde asırlardır süregelen deniz ressamlığı geleneğinin Osmanlı Türkiyesi’ndeki en önemli temsilcilerinden biridir. Şehir manzaraları da çalışan sanatçının eserlerine çok nadir de olsa müzayedelerde rastlanmaktadır.

  Sanatçının tablo listesi

  Fahri Kaptan Kız Kulesi
  Kız Kulesi


  Sanatçının eserini kanvas tablo olarak sipariş verebilirsiniz

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin