Arthur von Ferraris hayatı ve eserleri (1856 – 1928)

Arthur von Ferraris

Arthur von Ferraris

Macar Oryantalist Ressam Arthur von Ferraris 1856’da Galkowitz’de doğdu. Genç yaşlarında Viyana’ya gitti ve orada sanat eğitimine başlayabildi. İlk öğretmeni portre resim konusunda uzmanlaşmış Viyana sanatçısı Joseph Matthaus’du.

1876’da Paris’e gitti. Burada Académie Julian’da Jules Lefebvre ve ardından Ecole des Beaux-Arts’da Jean-Léon Gérôme ile birlikte çalıştı. Her iki öğretmen de klasik eğitim yöntemlerinin savunucularıydı, öğrencilere önce çizmeyi öğrettiler, sonra boyamaya öğrettiler. Von Ferraris’in Viyana’daki daha önceki eğitimi, Ecole’daki çalışmalarıyla onun sorunsuz ilerlemesini kolaylaştıran sağlam bir temel sağlamıştır. Gérôme ile çalışmalarına başlamasından sadece bir yıl sonra, 1881’de Salon des Artistes Français’de sergilere başladı.

1884-85 kışında Ludwig Deutsch ile Mısır’a gitti. Bu seyahatten çok miktarda eskiz ve fotoğrafla döndüler. 1894 yılında Berlin’e taşındı ve bu şehirde sergilerine devam etti. Oryantalist ekolün önemli sanatçılarından olan Ferraris’in tabloları ağırlıklı olarak özel koleksiyonlardadır.

Arthur von Ferraris tablo listesi

Arthur von Ferraris Kahvehane Kahire
Kahvehane Kahire

Arthur von Ferraris Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Arthur von Ferraris Çalgı Tamircisi
Çalgı Tamircisi

Arthur von Ferraris Mazlum Tabaka Kahire
Mazlum Tabaka Kahire

Arthur von Ferraris Sıkı Pazarlık
Sıkı Pazarlık

Arthur von Ferraris Cami içinde Kör Adam
Cami içinde Kör Adam