Arthur von Ferraris

Arthur von Ferraris hayatı ve eserleri (1856 – 1928)

By editor

Posted in , | Tags : , , , , ,

Arthur von Ferraris

Macar Oryantalist Ressam Arthur von Ferraris 1856’da Galkowitz’de doğdu. Genç yaşlarında Viyana’ya gitti ve orada sanat eğitimine başlayabildi. İlk öğretmeni portre resim konusunda uzmanlaşmış Viyana sanatçısı Joseph Matthaus’du.

1876’da Paris’e gitti. Burada Académie Julian’da Jules Lefebvre ve ardından Ecole des Beaux-Arts’da Jean-Léon Gérôme ile birlikte çalıştı. Her iki öğretmen de klasik eğitim yöntemlerinin savunucularıydı, öğrencilere önce çizmeyi öğrettiler, sonra boyamaya öğrettiler. Von Ferraris’in Viyana’daki daha önceki eğitimi, Ecole’daki çalışmalarıyla onun sorunsuz ilerlemesini kolaylaştıran sağlam bir temel sağlamıştır. Gérôme ile çalışmalarına başlamasından sadece bir yıl sonra, 1881’de Salon des Artistes Français’de sergilere başladı.

1884-85 kışında Ludwig Deutsch ile Mısır’a gitti. Bu seyahatten çok miktarda eskiz ve fotoğrafla döndüler. 1894 yılında Berlin’e taşındı ve bu şehirde sergilerine devam etti. Oryantalist ekolün önemli sanatçılarından olan Ferraris’in tabloları ağırlıklı olarak özel koleksiyonlardadır.

Arthur von Ferraris tablo listesi

Kahvehane Kahire

Hoşgeldiniz

Çalgı Tamircisi

Mazlum Tabaka Kahire

Sıkı Pazarlık

Cami içinde Kör Adam

Share this story

btt