İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı G » Paul Gauguin » Paul Gauguin Beyaz At

Paul Gauguin Beyaz At

  Paul Gauguin Beyaz At

  Paul Gauguin Beyaz At

  Tarih: 1898

  Orijinal Boyut: 140 x 92 cm.

  Yer: Musee d’Orsay.

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  ESER ANALİZİ

  Gauguin, bu ünlü resmi Tahiti’ye yaptığı ikinci seyahati sırasında yapmıştır. Sanatçı, kırsal alanda dolaşmayı, dağları ve ormanları keşfetmeyi severdi. Sıra dışı yerler, her türlü yaban hayatı ve bitkiler onu büyülemiştir. Ancak bu sahne gerçek hayattan alınmamıştır. Tahiti manzarasının hayali, sentetik bir vizyonudur. Bourao adlı bir tür ağacın dalları, ön planda zambaklar ve hayali çiçekler ile ana motif için dekoratif bir çerçeve oluşturur. Gökyüzü ve ufuk bu kapalı alanda kilitlenmiştir.

  Bitki örtüsünün yeşili ile kaplanmış bir beyaz at, resme adını vermiştir. Su içen at, kompozisyon boyunca dikey olarak akan bir dere ortasında durmaktadır. Yalnız hayvan muhtemelen Tahitililerin ruhun başka bir dünyaya geçişine ilişkin inançlarıyla ilgili sembolik bir anlama sahiptir. Polinezya’da beyaz, tanrıların ölümü ve ibadeti ile ilişkilidir.

  Kutsal hayvanın arkasında, iki çıplak figür eyersiz ata binmektedir. Bu üç animasyon motifinin peyzajdaki katmanlı düzenlemesi, sahnenin dikey ve düz geometrisini vurgulamaktadır. Dekoratif efekti yoğunlaştırmak için Gauguin görkemli bir palet kullanmıştır. Yeşillikler ve derin maviler turuncu ve pembe notalarla ve binici atın bakır rengiyle tezat oluşturmaktadır. Gerçek bir ikon haline gelen bu resimden bir sakinlik duygusu ortaya çıkmaktadır.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır.

  Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır. Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bitince, özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamakta ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.


  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin