İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı G » Paul Gauguin » Paul Gauguin Sahilde Atlılar ile

Paul Gauguin Sahilde Atlılar ile

  Paul Gauguin Sahilde Atlılar ile

  Paul Gauguin Sahilde Atlılar ile

  Tarih: 1902

  Orijinal Boyut: 73 x 92 cm.

  Yer: Özel koleksiyon.

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  ESER ANALİZİ

  Atuana sahilinde yapılmış olan bu resim, sanatçının hayatı boyunca hayranlık duyduğu Degas’ın resimlerini anımsatmaktadır. Degas’ın Longchamps pistinin zarif sahnelerinden, mekanından, figürlerin izolasyonundan, her atın kapalı bir form olmasını sağlayan anahat netliğinden ve ritmik aralar hissi ile hepsi benzer eski ustanın vizyonudur.

  Ancak Gauguin’in kattığı kullanım hem geçmişi hem de geleceği birleştirmektedir. Gökyüzündeki fırça darbeleri, hatta rengi bile Empresyonistlere uzanır, ancak Gauguin’in kendisine ait olan ön plan pembesi Fauvizme işaret etmektedir. Bu pastel tonlar, atların seyrekliği ve sağ üstteki ikilinin sembolik stenolojisi, Picasso’nun resimlerine yol açacak atıflar barındırmaktadır.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır.

  Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır. Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bitince, özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamakta ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.


  Etiketler:

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin