İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı G » Vincent van Gogh » Vincent van Gogh Öğlen Molası

Vincent van Gogh Öğlen Molası

  Vincent Willem van Gogh Öğlen Molası

  Vincent van Gogh Öğlen Molası ( Millet’e ithafen)

  Tarih: 1890,

  Orijinal Boyut: 73 x 91 cm,

  Yer: Musee d’Orsay, Paris,

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  ESER ANALİZİ

  Eser, sanatçı Saint-Rémy de Provence’de bir akıl hastanesinde iken yapılmıştır. Kompozisyon, Millet’nin bir çizimine ithaf edilmiştir. Vincent, davranışını haklı çıkarmak için kardeşi Theo’ya şunları söyler: “Aydınlık ve karanlığın izlenimlerini siyah beyaza çevirmek için başka bir dil kullanıyorum”. Van Gogh, “Manet’ten daha modern bir ressam” olduğunu düşündüğü Millet’in eserlerini sık sık kopyalamıştır.

  Orijinal kompozisyona, hatta ön plandaki natürmort detaylarına kadar sadık kalan Van Gogh, yine de 1860’ların kırsal Fransa’sını simgeleyen bu huzurlu sahneye kendi tarzını dayatır. Bu son derece kişisel yeniden transkripsiyon, öncelikle zıt tamamlayıcı renklere dayalı kromatik bir yapı ile elde edilir: mavi-mor ve sarı-turuncu. Konunun huzurlu doğasına rağmen, resim Van Gogh’un benzersiz sanatsal yoğunluğunu yansıtmaktadır.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bitince, özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamakta ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin