İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı G » Vincent van Gogh » Vincent van Gogh Sandalye ve Pipo

Vincent van Gogh Sandalye ve Pipo

  Vincent van Gogh Sandalye ve Pipo

  Vincent van Gogh Sandalye ve Pipo

  Tarih: 1889,

  Orijinal Boyut: 93,5 x 73,5 cm,

  Yer: National Gallery Londra. 

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  ESER ANALİZİ

  Karolarla kaplı çıplak bir zemine yerleştirilmiş basit bir sandalyenin bu resmi, Van Gogh’un en ikonik resimlerinden biridir. Düz sırtlı ve kol dayanağı olmayan sandalye, sarıya boyanmış düz cilasız ahşaptan yapılmıştır ve basit bir oturağa sahiptir.

  Sağlam görünmesine rağmen aynı zamanda kabaca yapılmıştır – örneğin bacaklar tam olarak hizalanmamıştır. Van Gogh’un 1880’lerden kalma Hollanda resimlerindeki rustik köylü sandalyelerini hatırlatmaktadır ve çok benzer iki sandalye 1888 tarihli Yatak Odası tablosunda yer almaktadır.

  Van Gogh piposunu ve tütün kesesini oturma kısmına koymuştur. Sandalyenin arkasında, solda içinde filizlenen soğanların bulunduğu ‘Vincent’ imzalı alçak bir kutu vardır. Sağda mavi bir kapının bir kısmı görülür ve büyük menteşesi sandalyenin bacaklarının çizgisini yansıtmaktadır.

  Van Gogh Arles’te iken rengi sembolik etki için giderek daha fazla kullanmış ve kardeşini ve ortak arkadaşlarını renk teorisini, özellikle de Delacroix’in renk kullanımını incelemeye çağırdı ve bu resmi işaret ederek: ‘Işığın renkler üzerindeki saf etkisini denedim’ der.

  Van Gogh’un, sandalyesinin arkasındaki güneş ışığını vurgulamak için kırmızı çizgiler ve koltuğun sarı bacakları ve koltuğunun altındaki mavi kenarları da dahil olmak üzere, renk ana hatlarını vurgulayarak kullanması, popüler baskılardan ve Düz renkli alanların koyu bir taslakla sınırlandığı Japon ahşap baskılarını çağrıştırmaktadır.

  Van Gogh, Empresyonizmden uzaklaşmaya çalışırken Emile Bernard gibi Cloisonnism ile ilişkili sanatçılarla kapsamlı bir şekilde iletişim kurmuş ve resim alışverişinde bulunmuştur. Van Gogh’un sandalyesi, doğrudan motiften, kalın koyu renk ve koyu vurgu kullanılarak canlı bir şekilde boyanmış, fiziksel bir varlığa ve Arles’daki sanatsal atılımını doğrulayan etkileyici bir yakınlığa sahiptir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bitince, özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamakta ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin