İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı H » Lindsay Bernard Hall » Lindsay Bernard Hall Hayatı ve Eserleri

Lindsay Bernard Hall Hayatı ve Eserleri

  Lindsay Bernard Hall

  Lindsay Bernard Hall (1859 – 1935)

  Avustralyalı ressam Lindsay Bernard Hall 1859’da Liverpool’da doğdu. İyi eğitimli ve kültürlü bir ailede yetişti. Eğitimini South Kensington Sanat Okulu’nda, ardından Antwerp ve Münih’te aldı. Londra’da kısa bir süre çalıştı. İlk çalışmaları Kraliyet Akademisi’nde sergilendi ve Yeni İngiliz Sanat Kulübü’nün üyelerinden biri oldu.

  1891’de George Frederick Folingsby’nin ölümü üzerine Melbourne’daki Victoria Ulusal Galerisi’nin direktörlüğüne atandı ve 1892’de göreve başladı. 1894’te Elsinore Mary Shuter ile evlendi.

  43 yıl boyunca Avustralya’nın tanınmış ressamlarının birçoğu Victoria Sanat Okulu Ulusal Galerisi’nde onun tarafından eğitildi.

  Aynı zamanda galeri ve sanat müzesi için satın alma mütevelli heyetinde görev yaptı. 1905 yılında satın alma işlemleri yapmak için İngiltere’ye gitti. Dönüşünden sonra, bir sanat müzesinde yer bulabilen her şey hakkında tavsiyelerde bulundu.

  Bu konularda uzman olmadığını belirtmesine rağmen, görevini başarıyla sürdürdü ve nispeten az hata yaptı. Kendi resimleri genellikle iç mekan, nü, ya da natürmort resimleriydi. Sık sık Viktorya Dönemi Sanatçıları ve diğer toplulukların sergilerine katıldı ve birçok kişisel sergi düzenledi.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI


  Sanatçının Eser Örnekleri

  Görev, Tarih: 1905, Boyut: 154 x 94,5 cm, Yer: National Museum of Australia Canberra, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Yemek Sonrası, Tarih: 1901, Orijinal Boyut: 60 x 110 cm, Yer: Özel Koleksiyon, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin