Lindsay Bernard Hall hayatı ve eserleri (1859 – 1935)

Lindsay Bernard Hall

Lindsay Bernard Hall

Avustralyalı ressam Lindsay Bernard Hall 1859’da Liverpool’da doğdu. İyi eğitimli ve kültürlü bir ailede yetişti. Eğitimini South Kensington Sanat Okulu’nda, ardından Antwerp ve Münih’te aldı. Londra’da kısa bir süre çalıştı. İlk çalışmaları Kraliyet Akademisi’nde sergilendi ve Yeni İngiliz Sanat Kulübü’nün üyelerinden biri oldu.

1891’de George Frederick Folingsby’nin ölümü üzerine Melbourne’daki Victoria Ulusal Galerisi’nin direktörlüğüne atandı ve 1892’de göreve başladı. 1894’te Elsinore Mary Shuter ile evlendi. 43 yıl boyunca Avustralya’nın tanınmış ressamlarının birçoğu Victoria Sanat Okulu Ulusal Galerisi’nde onun tarafından eğitildi.

Aynı zamanda galeri ve sanat müzesi için satın alma mütevelli heyetinde görev yaptı. 1905 yılında satın alma işlemleri yapmak için İngiltere’ye gitti. Dönüşünden sonra, bir sanat müzesinde yer bulabilen her şey hakkında tavsiyelerde bulundu. Bu konularda uzman olmadığını belirtmesine rağmen, Görevini başarıyla sürdürdü ve nispeten az hata yaptı. Kendi resimleri genellikle iç mekan, nü, ya da natürmort resimleriydi. Sık sık Viktorya Dönemi Sanatçıları ve diğer toplulukların sergilerine katıldı ve birçok kişisel sergi düzenledi.

Sanatçının eserleri

Yemek Sonrası
Yemek Sonrası