İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı H » Katsushika Hokusai » Katsushika Hokusai Büyük Dalga

Katsushika Hokusai Büyük Dalga

  Katsushika Hokusai Büyük Dalga

  Tarih: 1831

  Orijinal Boyut: 24,6 x 32 cm

  Yer: Victoria and Albert Museum, Londra

  Teknik: Ahşap blok üzeri mürekkep ve boyalı baskı.

  ESER ANALİZİ

  Hokusai Katsushika’nın (1760-1849) en tanınmış eseri olan Büyük Dalga, Fuji Dağı’nın Otuz Altı Görünümü (Fugaku Sanju-roku Kei) adı verilen bir dizi tahta baskıların bir parçası olarak 1831 civarında yapıldı.

  Tablonun en dikkat çekici özelliği, pençe benzeri tepesinin çarpmasıyla kırılmak üzere olan uzun dalgasıdır. Hokusai’nin kullandığı, Prusya Mavisi adı verilen güzel koyu mavi pigment, o zamanlar Çin üzerinden ithal edilen yeni bir malzemeydi . Dalga, sanki doğanın karşı konulmaz gücünü ve insanların zayıflığını sembolize eden muazzam bir canavarmış gibi teknelere çarpmak üzeredir.

  Eserde, Hokusai dalgayı ve uzaktaki Fuji Dağı’nı geometrik dil açısından tasarlar ve varoluşun iki zıt yönünü tasvir etmektedir. Ön plandaki dalga yaşamın öngörülemezliğini temsil etmek için seçilen semboldür. Sessizliği ve sonsuzluğu ifade eden Fuji Dağı ise aynı zamanda Japonya’nın sembolüdür ve kutsal bir ibadet nesnesi olarak Japon inançlarında önemli bir yere sahiptir.


  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmakta, böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bitince, özel bir koruma katmanı sürülerek tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Kanvas tablo nedir ayrıntılı bilgi için

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Kanvas tabloların bir diğer avantajı ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamakta ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin