İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı J » Gustave Jean Jacquet » Gustave Jean Jacquet Hayatı ve Eserleri

Gustave Jean Jacquet Hayatı ve Eserleri

  Gustave Jean Jacquet

  Gustave Jean Jacquet (1846 – 1909)

  Fransız akademik klasisist ressam Gustave Jean Jacquet 1846’da Paris’te doğdu. 

  Konuları çoğunlukla nü, portre ve günlük yaşam sahneleriydi. Jacquet, “yüz, şekil ve kadının cazibesi” konusunda büyük bir usta olan Bouguereau’nun bir öğrencisi idi.

  1865’te Salon de Paris’te eserlerini sergiledi. 1868’de üçüncülük madalyası, 1875 yılında ise birincilik madalyası kazandı. 1879 yılında Legion d’Honneur madalyası ile onurlandırıldı.

  Küçük boyutlu çalışmalarında, 16., 17. ve 18. yüzyılların zarafetini, ayrıntılara özen göstererek işledi. Portrelerinde, bazen modellerini 16. yüzyılın parıltılı kostümlerinde canlandırmayı tercih etti. Jacquet’in kendisi bir askerdi ve Fransa’daki en büyük silah ve zırh koleksiyoncularından biriydi.

  En sık kullandığı modeli, modern standartlara göre çekici bir kadın değildi ve karısının portresiyle kıyaslandığında, aynı kişi gibi görünmüyorlardı. O modelin bir metres ya da ikinci bir eş olma ihtimali vardır. Jacquet tarafından yapılan resimler, Blois, Chateau-Thierry, Rouen ve Paris’teki Fransız kurumları dahil olmak üzere, Amerika ve Avrupa’daki birçok kamu ve özel kuruluşta barındırılmaktadır.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI

  Eser Örnekleri

  Cilveli Tebessüm, Boyut: 53,3 x 45,7 cm, Yer: Özel koleksiyon, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Kitap Okurken, Boyut: 35 x 26,7 cm, Yer: Özel koleksiyon, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Soylu Hanımın Portresi, Tarih: 1879, Orijinal Boyut: 91,4 x 76,9 cm, Yer: Özel koleksiyon, Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin