Adolf Kaufmann hayatı ve eserleri (1848 – 1916)

Adolf Kaufmann

Adolf Kaufmann

Avusturyalı manzara ressamı Adolf Kaufmann 1848’de Troppau’da doğdu. Kendi kendine yetişen sanatçı, daha sonra Paris’te Emile van Marcke de Lummen (1827-1890) ile çalışmalarını tamamladı ve Avrupa’da çok sayıda seyahate çıktı. Berlin, Düsseldorf, Münih ve kendisi için özel bir hayranlık uyandıran şehir olan Paris’te dönüşümlü olarak yaşadı. Almanya, Rusya, Norveç, Polonya ve Hollanda’ya seyahatleri yaptı.

1890’da Viyana’da kendi atölyesini açtı. Fransız Barbizon’un Okulu’ndan etkilendi. Çok iyi bir doğa gözlemcisi olduğunu kanıtladı. Motiflerinde, çoğunlukla ormanları, ağaçları, akarsuları ve küçük göletlerin kontrast bakımından zengin, renkli, atmosferik temsillerini tercih etti.

Adolf Kaufmann’ın eserleri çoğunlukla yüksek aristokrasinin temsilcileri tarafından satın alındı. Örneğin, Avusturya İmparatorluk Evi, Napolyon III, Crown Prenses Stephanie, Archduke Friedrich, Rus Çarı II. Nikolaus, İspanya Kraliçesi Isabella II koleksiyonerleri arasındadır. Bu eserler bugün, Troppau Müzesi, Viyana Leopold Müzesi gibi sayısız koleksiyon ve müzede temsil sergilenmektedir. Sanatçıya atfedilen çok sayıda resim müstear isim kullanarak onun tarafından imzalanmıştır.

Adolf Kaufmann eser listesi

Adolf Kaufmann Kışın Günbatımı
Kışın Günbatımı

Adolf Kaufmann Istrien'de ilkbahar
Istrien’de ilkbahar

Adolf Kaufmann ilkbahar
ilkbahar

Adolf Kaufmann Orman Manzarası
Orman Manzarası

Adolf Kaufmann Orman ışıkları
Adolf Kaufmann Orman ışıkları

Adolf Kaufmann Ormanda Genç Bayan
Ormanda Genç Bayan