Hermann von Kaulbach hayatı ve eserleri 1846 – 1909

Hermann von Kaulbach

Alman ressam Hermann von Kaulbach 1846’da Münich’te doğdu. Ressam Wilhelm von Kaulbach’ın oğludur. Başlangıçta Münih’teki Ludwig Maximilian Üniversitesi’nde tıp öğrencisiydi ancak resim eğitimi almak için okulu bıraktı. 1867’de Karl von Piloty’nin öğrencisi oldu. Onun etkisi altında Kaulbach neredeyse tamamen tarihsel temalara yöneldi. Ancak, çocuk portreleri ile ün kazandı. 1880 ve 1891’de Roma’ya iki çalışma gezisi yaptı,

1886’da Münih Güzel Sanatlar Akademisi’nde Resim Tarihi Profesörü olarak atandı. 1906’da, çocuklar ile ilgili, 135.000 baskı satan bir resimli kitap yayınladı. Eserlerinin çoğu, Bad Arolsen’deki (babasının doğum yeri) Müzede sergilenmektedir. Mektupları ve diğer makaleleri, Marbach am Neckar’daki Alman Edebiyat Arşivi’nin (Modern Edebiyat Müzesi’nin bir parçası) koleksiyonunda yer almaktadır.

Eserleri genel olarak iyi karşılanmış olmasına rağmen, ayrıntıya çok fazla dikkat gösterdiği için zaman zaman eleştirildi. Lucrezia Borgia için yaptığı portre çok gösterişli olarak kabul edildi ve tartışma yarattı.

Hermann von Kaulbach eser örnekleri

Hermann Kaulbach incil okurken
incil okurken

Hermann Kaulbach Hikmet ve Adalet Allegorisi
Hikmet ve Adalet Allegorisi