İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı K » Hermann von Kaulbach » Hermann von Kaulbach Hayatı ve Eserleri

Hermann von Kaulbach Hayatı ve Eserleri

  Hermann von Kaulbach

  Hermann von Kaulbach (1846 – 1909)

  Alman ressam Hermann von Kaulbach 1846’da Münich’te doğdu. Ressam Wilhelm von Kaulbach’ın oğludur. Başlangıçta Münih’teki Ludwig Maximilian Üniversitesi’nde tıp öğrencisiydi ancak resim eğitimi almak için okulu bıraktı. 1867’de Karl von Piloty’nin öğrencisi oldu.

  Onun etkisi altında Kaulbach neredeyse tamamen tarihsel temalara yöneldi. Ancak, çocuk portreleri ile ün kazandı. 1880 ve 1891’de Roma’ya iki çalışma gezisi yaptı.

  1886’da Münih Güzel Sanatlar Akademisi’nde Resim Tarihi Profesörü olarak atandı. 1906’da, çocuklar ile ilgili, 135.000 baskı satan bir resimli kitap yayınladı. Eserlerinin çoğu, Bad Arolsen’deki (babasının doğum yeri) Müzede sergilenmektedir.

  Mektupları ve diğer makaleleri, Marbach am Neckar’daki Alman Edebiyat Arşivi’nin (Modern Edebiyat Müzesi’nin bir parçası) koleksiyonunda yer almaktadır.

  Eserleri genel olarak iyi karşılanmış olmasına rağmen, ayrıntıya çok fazla dikkat gösterdiği için zaman zaman eleştirildi. Lucrezia Borgia için yaptığı portre çok gösterişli olarak kabul edildi ve tartışma yarattı.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI

  Eser Örnekleri

  Hermann von Kaulbach Johann Sebastian Bach Org Çalarken
  Hermann von Kaulbach İncil Okurken

  Tablo Listesi

  Hikmet ve Adalet Allegorisi, Tarih: 1888, Orijinal Boyut: 96 x 66 cm. Yer: Özel koleksiyon ve Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  İncil Okurken, Orijinal Boyut: 44,2 x 32,4 cm, Yer: Özel koleksiyon ve Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Johann Sebastian Bach Org Çalarken, Boyut: 54 x 90,5 cm. Yer: Özel koleksiyon ve Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin