ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı K » Koester, Alexander » Alexander Koester hayatı ve eserleri (1864 – 1932)

Alexander Koester hayatı ve eserleri (1864 – 1932)

Alexander Koester hayatı ve eserleri

Alexander KoesterAlexander Koester

Alman ressam Alexander Koester 1864’de Bergneustadt’da doğdu. Ailesinin isteği üzerine 1882 yılında Colmar yakınlarındaki bir eczanede çalışmaya başladı. Çıraklık eğitimini tamamladıktan sonra, Karlsruhe Akademisi ‘ne kaydoldu ve 1885 yılında Karl Hoff ve Claus Meyer yanında sanat eğitimine başladı. 1889 yılında çeşitli geziler yaptı.

Inn ve Ötztal gezileri sırasında birçok eskiz hazırladı. Bir öğrenci olarak portre yaparak para kazandı. 1896 yılında öğrenimi sona erdikten sonra, o ve ailesi, o 1891’de popüler tatil kasabası Klausen’e taşındılar. Güney Tirol gezisi sırasında daha önce ziyaret ettiği bu bölge kendini tamamen resme adamasına neden oldu. Birçok peyzaj çalıştı ve büyük bir varyasyon genişliğine sahip bir nesne olarak ördekleri keşfetti.

Aynı yıl, Darmstadt Akademisi onu iş teklif etti, ama serbest sanatçı olarak çalışmak istediği için bu teklifi reddetti. Üst Bavyera manzaralarına yakın olmak için, Münih’te bir stüdyo kiraladı. 1908’den itibaren, Constance Gölü bölgesine seyahatler yaptı. 1915 yılında, Klausen bir savaş bölgesi ilan edilince, nehir manzaraları ve çiçek çalışmaya yoğunlaştı, ama ördek motifi onun sanat çalışmalarında ölümüne kadar büyük bir yer kapladı.

Alexander Koester eserlerinden örnekler

Alexander Koester gölette dört ördek

gölette dört ördek

Alexander Koester kümeste ördekler

kümeste ördekler

Alexander Koester beş beyaz ördek

beş beyaz ördek

Alexander Koester sazlıkta ördekler

sazlıkta ördekler

Alexander Koester gölde altı ördek

gölde altı ördek

Alexander Koester sudaki ördekler

sudaki ördekler

Alexander Koester ağaç altındaki ördekler

ağaç altındaki ördekler