İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı L » Benjamin Williams Leader » Benjamin Williams Leader Hayatı ve Eserleri

Benjamin Williams Leader Hayatı ve Eserleri

  Benjamin Williams Leader

  Benjamin Williams Leader (1831 – 1923)

  İngiliz manzara ressamı Benjamin Williams Leader Worcester’da doğdu. Babası hevesli bir amatör sanatçıydı ve John Constable‘ın bir arkadaşıydı. Benjamin Severn Nehri kıyısındaki eskiz gezilerinde sık sık kendisine eşlik ederdi.

  Sanatçı Royal Grammar School , Worcester’da eğitim gördü. Worcester School of Design’da akşamları sanat okurken aynı zamanda babasının ofisinde teknik ressam olarak çalıştı. Boş zamanlarında da çok sayıda “açık hava” manzara resmi yaptı.

  1854’te, 23 yaşında, Londra’daki Kraliyet Akademisi Okullarına öğrenci olarak kabul edildi. Alışılmadık bir şekilde, ilk yılında, Kabarcıklar Üfleyen Köylü Çocukları adlı çalışması sergilenmek üzere kabul edildi. Daha sonra çalışmaları, 91 yaşında olduğu 1922 yılına kadar akademideki her yaz sergisinde sergilendi. Ayrıca 1857-58’de Portland Place Ulusal Güzel Sanatlar Enstitüsü’nde sergilenen bazı erken dönem çalışmaları bulunmaktadır.

  İlk çalışmaların ilham kaynağı, genellikle Worcester’ın kırsal alanındaki, kulübeler, çiftlik evleri, sokaklar, çitler ve kiliselerdir. Pek ihtiyaç duymadığı için akademideki eğitimini bitirmedi. Çünkü resimleri zengin alıcılar tarafından büyük talep görmekteydi ve sadece birkaç yıl içinde kıskanılacak derecede bir ticari başarı elde etti.

  1857’de adını Williams soyadıyla diğer birçok ressamdan ayırmak için Benjamin Williams Leader olarak değiştirdi. O yılın sonbaharında İskoçya’ya gitti ve 1859’da RA’da sergilenen Glen Falloch’ta A Quiet Pool’u çizdi. Tablolarına öyle yoğun bir talep vardı ki, en iyi çalışmalarının çoğu özel galerilere gitti ve hiçbir zaman halka açık sergilenmedi.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI

  Eser Örnekleri

  Benjamin Williams Leader Nilüferler
  Benjamin Williams Leader Tintagel Sahili
  Benjamin Williams Leader Sahile Yaklaşan Bulutlar
  Benjamin Williams Leader Matterhorn Tepesi
  Benjamin Williams Leader Bettw Yakınlarında Geçit
  Benjamin Williams Leader Galler'de Tarla
  Benjamin Williams Leader Thames Nehri
  Benjamin Williams Leader Çamlar Arasında
  Benjamin Williams Leader Güney Sahilinde Küçük Gelgit

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin