İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı M » Georg Macco » Georg Macco Hayatı ve Eserleri

Georg Macco Hayatı ve Eserleri

  Georg Macco (1863 – 1933)

  Alman oryantalist ressam ve illüstratör Georg Macco 1863’te Aachen’de doğdu. Amcası, tarih ve portre ressamı Alexander Macco’dur (1767-1849). 1880 ve 1887 arasında Düsseldorf Sanat Akademisi’nde Eugen Gustav Dücker ve Johann Peter Theodor Janssen’in öğrencisi oldu.

  Daha sonra çalışma amacıyla Münih’e taşındı ve burada ilham ve yeni motifler sağlamak amacıyla çok sayıda geziler yaptı. Alp dağları yaylaları, Norveç ve Spitzbergen ve İtalya’yı dolaştı ve bu gezileri bir resimler dizisi ile sonuçlandı.

  Oryantal konular ile nadiren ilgilenmesine rağmen, özellikle Atina, Konstantinopolis, Baalbek, Kudüs, Kahire ve Mekke’ye yaptığı seyahatleri sırasında sayısız eser üretti.

  Georg Macco eserlerini, 1888’den itibaren, Münih’teki Alp Müzesi’nde, Aachen Suermondt Ludwig Müzesi’nde, Prag Rudolfinum’da ve Kunstmuseum Dusseldorf’ta sergiledi.

  Macco resimlerini, özellikle guaş boya tekniğiyle yağlı boya ve nadiren de sulu boya ile çalıştı. Eserlerinde keskin üslupta renk ve ışık efektleri kullandı. Detay gücünü ve duygusal yaklaşımını güçlü bir şekilde vurgulamıştır.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI

  Eser Örnekleri

  Georg Macco Buzul Manzarası
  Georg Macco Güneyden Manzara Lavantalar
  Georg Macco Kutsal Kabristan Kudüs
  Georg Macco Oryantal Görünüm
  Georg Macco Temple Koyu
  Georg Macco Jungfrau Tepesi
  Georg Macco Manzara

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin