İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı M » Antonio Mancini » Antonio Mancini Hayatı ve Eserleri

Antonio Mancini Hayatı ve Eserleri

  Antonio Mancini

  Antonio Mancini (1852 – 1930)

  İtalyan realist ressam Antonio Mancini 1852’de Roma’da doğdu. On iki yaşındayken, Napoli’deki Güzel Sanatlar Enstitüsü’ne kabul edildi ve burada Domenico Morelli’nin (1823-1901) öğrencisi oldu. Güçlü dramatik fırça ustası ve tarihi sahnelerin ressamı  olan hocası sayesinde tekniğini geliştirdi. 1872’de Paris Salonu’ndaki sergiye iki resim ile katıldılar.

  Mancini, 19. yüzyıl Realist estetiğine yerli bir İtalyan cevabı olan Verismo hareketinin ön saflarında yer aldı. Her zamanki konuları arasında fakirlik, çocuklar ve Napoli sokaklarında gözlemlediği müzisyenler vardı. 1870’lerde Paris’te iken, empresyonist ressamlar Edgar Degas ve Édouard Manet ile tanıştı. En büyük yaşayan ressam olduğunu söyleyen John Singer Sargent ile arkadaş oldu.

  1881’de Mancini, bir akıl hastalığına yakalandı. 1883’te Roma’ya yerleşti, yirmi yıl sonra 1918’e kadar yaşadığı Frascati’ye taşındı. Yaşamının bu döneminde, dostları ve koleksiyonerleri yardımıyla hayatta kalmaya çalıştı. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra, sağlığı nispeten düzeldi ve çalışmalarını yeni bir seviyeye ulaştırdı. Mancini 1930’da Roma’da öldü ve Aventine Tepesi’ndeki Basilica Santi Bonifacio e Alessio’ya gömüldü.

  1876’daki Salon’da sergilenen Poor Schoolboy adlı eseri Paris’teki Musee d’Orsay’da bulunmaktadır. Gerçekçi konular ve karanlık paleti erken çalışmalarının tipik bir örneğidir. Mancini’nin resimleri, Roma’daki Galleria Nazionale d’Arte Moderna e Contemporanea’da, Torino’daki Museo Civico-Galleria d’Arte Moderna’da ve İtalya’daki diğer galerilerde görülebilmektedir.

  ABD’deki ilk sergisi 20 Ekim 2007 – 20 Ocak 2008 tarihleri ​​arasında Philadelphia Sanat Müzesi’nde yapıldı. Philadelphia Sanat Müzesi, Mancini’nin on beş yağlıboya ve üç pastel tablosunu elinde bulundurmaktadır.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI

  Sanatçının Eser Örnekleri

  Antonio Mancini Zavallı Çocuk
  Antonio Mancini Onsekizinci Yüzyıl Kostümlü Kadın
  Antonio Mancini Kemanı İle Akrobat
  Antonio Mancini Dinlenme
  Antonio Mancini Genç Kız
  Antonio Mancini Çocuk Portresi

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin