İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı M » Antonio Reyna Manescau » Antonio Reyna Manescau Hayatı ve Eserleri

Antonio Reyna Manescau Hayatı ve Eserleri

  Antonio Reyna Manescau

  Antonio Reyna Manescau (1859 – 1937)

  İspanyol ressam Antonio Reyna Manescau 1859’da Malaga’da doğdu. Ailesi iyi bir sosyal duruma sahipti ve hem kardeşi Ricardo Reina hem de amcası José Reyna Zayas Coin’in belediye başkanlarıydı. Genç yaşlardan itibaren çizime büyük bir yatkınlığı vardı.

  Malaga’daki Liceo Artístico resim bölümünde Joaquín Martínez de la Vega’nın öğrencisi oldu. Onun aldığı sağlam eğitim, çalışmalarından birinin konsey tarafından alınmasını ve yerel bir sergiye katılmasını sağladı. 1882 yılının Aralık ayında, başlangıçta 1886’ya kadar Roma’da okumak için bir burs aldı. Ancak, bir daha ayrılmadı ve hayatının geri kalanını İtalya’da geçirdi.

  Çalışmalarında, Venedik manzaraları üzerinde yoğunlaştı ve mimari detaylara da önem verdi. 1887 Güzel Sanatlar Ulusal Sergisinde, bugün ortadan kaybolan bir resim olan La Floralia’yı sundu.

  1911’de Roma’da düzenlenen Uluslararası Güzel Sanatlar Fuarı’nda, İspanya pavyonunda büyük bir eser sundu. Cortijo Ricardo olarak bilinen bu tablo bir aile mülkiyetinin ustalıkla temsil edildiği Endülüs çiftliğini konu etmektedir. Bu çalışma şu anda Coín belediyesi koleksiyonundadır.

  Eserleri, Sevilla’daki Bellver Koleksiyonu gibi çeşitli özel koleksiyonlarda yer almaktadır.


  SANATÇININ ESERLERİNİ GÖREBİLECEĞİNİZ GALERİ SAYFASI

  Sanatçının Eser Örnekleri

  Antonio Reyna Manescau Venedik Görünümü
  Antonio Reyna Manescau Venedik'te Kanal
  Antonio Reyna Manescau Venedik Manzarası
  Antonio Reyna Manescau Venedik

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin