İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı M » Claude Monet » Claude Monet Karda Saint Simeon Çiftliğine Giden At Arabası

Claude Monet Karda Saint Simeon Çiftliğine Giden At Arabası

  Claude Monet Karda Saint Simeon Çiftliğine Giden At Arabası

  Claude Monet Karda Saint Simeon Çiftliğine Giden At Arabası

  Tarih: 1865

  Boyut:

  Yer: Musee d’Orsay, Paris

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya.

  Bu dönemde Monet, Courbet, Bazille, Boudin ve Jongkind ile birlikte Saint-Simeon çiftliğinde bir dizi kar temalı eser üzerinde çalıştı. Bu bölge, tüm bu sanatçıların kendi resimlerini geliştirmek için uğradıkları sessiz bir yerdi. Monet diğer sanatçılara göre daha sakin manzaralar yaptı.

  Eserde araba, sürücüsü ve at küçük bir rol oynar. Baskın özellik, kar ve onu saran manzaradır. Karla kaplı boyama temaları Monet’e ışık konusunda başka bir bakış açısı kazandırdı. Buradaki renk değişiklikleri son derece incedir, ancak genel sahneyi tasvir ederken cankanırlar. Yer, çatılar ve ağaçlar pitoresk ve yoğun bir kar örtüsüyle kaplıdır. Herhangi bir sakin kış günüdür.

  Monet sınırlı sayıda gölge kullanarak manzarasındaki yansımaları, gölgeleri ve ışığı yakalar. Yorumcular, bu özel çalışmanın Japon baskılarından büyük ölçüde etkilendiğini belirtiyorlar. Japon baskıları hafif kağıt üzerine yarı saydam renkli mürekkeplerle basıldıkları için kardan yansıyan parlak ışık efekti verirler.

  Sanatçının, Suruga Eyaletindeki Eijiri gibi Japon sanatçı Katsushika Hokusai‘nin kar manzaralarından büyük ölçüde etkilendiği düşünülüyor. Tek bir kaybolma noktası ve çeşitli kar renkleri gibi unsurlar da etkinin bariz özellikleri olarak görülmektedir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Resim tuvali üzerine basılarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmektedir. Sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülmektedir. Böylece tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verebilir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  BU ESERİN KANVAS BASKI BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN MESAJ GÖNDER

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin