İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı P » Pablo Picasso » Pablo Picasso Guernica

Pablo Picasso Guernica

  Pablo Picasso Guernica

  Pablo Picasso Guernica

  Tarih: 1937

  Boyut: 349 x 777 cm

  Teknik: Tuval üzeri yağlı boya

  Yer: Museo Reina Sofia, Madrid

  Guernica, 1937’de Paris’teki Uluslararası Sergi’deki İspanyol Pavyonu’nun bir parçası olmak üzere hazırlandı. Pablo Picasso’nun bu harika eserdeki sahneyi resmetme motivasyonu, Almanya’nın İspanya’ya havadan Bask kasabasını bombaladığı haberiydi. Buna rağmen, resim belirli bir olaya tek bir gönderme içermez, bunun yerine savaşın barbarlığına ve terörüne karşı genel bir savunma oluşturur. Devasa resim, İspanya İç Savaşı’nın yol açtığı dehşetin kanıtı ve İkinci Dünya Savaşı’nda olacakların bir ön uyarısı olan dev bir poster olarak tasarlandı.

  Yumuşak renkler, motiflerin her birinin yoğunluğu ve bunların ifade edilme şekli, modern toplumun tüm yıkıcı trajedilerinin amblemi haline gelecek olan bir sahneyi ifade eder. Guernica, şüphesiz kısmen yalnızca grimsi tonların kasıtlı olarak kullanılması nedeniyle, bir dizi tartışmalı yorumun ilgisini çekmiştir. Tablodaki ikonografiyi inceleyen Guernica akademisyenlerinden Anthony Blunt, piramidal kompozisyonun kahramanlarını iki gruba ayırıyor; bunlardan ilki üç hayvandan oluşuyor; sol tarafta boğa, yaralı at ve arka planda seçilebilen kanatlı kuş. İkinci grup insanlardan oluşuyor, ölü bir asker ve birkaç kadın. Sağ üstte, elinde bir lamba tutan ve pencereden eğilen, solda ölüsünü tutarken ağlayan anne. Sağdan koşarak gelen çocuk ve en sonunda arkasında bir ev yanarken kollarını havaya kaldırıp göklere haykıran çocuk.

  Picasso’nun özel hayatındaki olaylar ve savaşlar arasında Avrupa’yı etkileyen siyasi olaylar ve o dönemde kullandığı motifler Guernica’da bir araya gelmiştir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Kanvas baskı olarak hazırlanan çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılmış özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlayabilir. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin