İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı P » Antonio del Pollaiuolo » Antonio del Pollaiuolo Bir Kadın Portresi

Antonio del Pollaiuolo Bir Kadın Portresi

  Antonio del Pollaiuolo Bir Kadın Portresi

  Antonio del Pollaiuolo Bir Kadın Portresi

  Tarih: 1470

  Boyut: 45,5 x 32,7 cm

  Teknik: Panel üzeri tempera ve yağlı boya

  Yer: Museo Poldi Pezzoli

  Eser, en ünlü ve en iyi korunmuş Rönesans kadın portrelerinden biridir. Kadın, bulutlarla kaplı mavi gökyüzünün arka planında tasvir edilmiştir. Havadar atmosfer, Rönesans’ın klasik ideallerine uygun olarak doğa ile kadınsı güzellik arasındaki uyumu gösterir. Tasvir, kadının omuzlarında, boynunun görünür olmasını sağlayacak şekilde gövdenin hafif bir kıvrımıyla sona ermektedir. Profil, 15. yüzyılın ikinci yarısındaki Floransa sanatının ve özellikle Pollaiuolo kardeşlerin tipik bir özelliği olan net, etkileyici bir çizgiyle arka plandan güçlü bir şekilde ayrılmıştır. Genel olarak portre, 15. yüzyıldaki Floransa zarafetinin bir sembolüdür.

  Kadının asaletine, kıyafetlerine, mücevherlerine ve özenli saç stiline büyük önem verilmiştir. Korsesi dekolteli ve vücuda oturan bir yapıya sahip olup, o zamanlar gençler arasında popüler olan bir tarzda, ön tarafa yakın bir dizi düğmeyle bağlanmıştır. Kadife kol, Flaman resimlerinin dışbükey efektlerini kullanmadan, kısa ve öz bir çiçek motifi sunuyor. O zamanlar bir giysinin kolları onun en önemli parçalarından biriydi. Çoğunlukla değiştirilebilirlerdi ve mücevherlerle süslenirlerdi, öyle ki çoğu zaman aile yadigarı olarak envantere alınırdı.

  İncilerin parlaklığı, saçların yarı şeffaflığı ve bakıcının teninin narinliği, ustaca bu etkilere katkıda bulunuyor. Kadının saçı inci desenli “vespaio” saç stilinde gösterilmiştir. Saçları boynunun arkasına dönen özenli bir haç şeklinde toplanmıştır. Aynı zamanda kulaklarını zarif bir şekilde kapatan şeffaf peçeyi tutan değerli taşlardan oluşan bir taç bulunmaktadır. Taktığı mücevherlerin (inciler ve yakut) gelinliği çağrıştırması, portrenin bir çeyiz hediyesi veya damadın ailesine bir evlilik anlaşmasının işareti olarak hediye olarak yapılmış olabileceğini düşündürmektedir. Aslında inciler bakirenin saflığını, yakut ise aşkın kırmızısını ifade etmektedir.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili ve asmaya hazır halde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  Baskılar % 100 pamuklu ve pvc’den arındırılan özel resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmektedir. Sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Baskı ve kuruma işlemi bittikten sonra özel bir koruma katmanı sürülmektedir. Böylece tablonun dış etkilere karşı dayanıklı olması sağlanmaktadır. Ancak, temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  BU ESERİN KANVAS BASKI BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN MESAJ GÖNDER

  Özel Sipariş

  Kanvas tablolar, kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirme imkanı sağlamaktadır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  Sanata Yakınlaşma

  Kanvas tablolar bütçe avantajı nedeniyle dünya sanatına olan yakınlığımızı arttırmaktadır. Her ne kadar orijinali gibi olmasa da kanvas tablolar oldukça nitelikli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır. Tabloların asılları ile kıyaslandığında fiyat açısından büyük avantaja sahiptir.

  Çeşit Zenginliği

  Diğer bir konu ise çeşit zenginliğidir. Daha önce seçip beğendiğimiz çalışmalar zaman içerisinde ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yenile imkanı bulup yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept çalışmalarında kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin