İçeriğe geç
ana sayfa » ÜNLÜ RESSAMLAR LİSTESİ » Soyadı P » Jackson Pollock » Jackson Pollock Sonbahar Ritmi (No 30)

Jackson Pollock Sonbahar Ritmi (No 30)

  Jackson Pollock Sonbahar Ritmi (No 30)

  Jackson Pollock Sonbahar Ritmi (No 30)

  Tarih: 1950,

  Boyut: 266.7 x 525.8 cm

  Teknik: Tuval üzeri emaye

  Yer: Metropolitan Museum of Art New York

  Teknik açıdan devrim niteliğinde olsa da Pollock’un büyük ölçekli çalışmaları, 1930’ların muralizmine dayanıyordu. Pollock 1947’de şunu ilan etti: “Şövale ile duvar resmi arasında işlev görecek büyük hareketli resimler yapmayı düşünüyorum… modern duygunun eğilimi duvar resmine veya duvar resmine doğrudur.” Bu eserin başlığı sadece onu boyadığı ayı (Ekim) değil, aynı zamanda doğanın sürekli akışına uyumunu da akla getiriyor.

  Pollock’un resimdeki tekniği, kariyerinin bu bölümünde yapılan diğer teknikler gibi, stüdyosunun zeminine serilen astarsız tuval üzerinde çalışmayı, teneke kutulardan boya dökmeyi veya boya akışını kontrol etmek için çubuklar, ağır yüklü fırçalar ve diğer aletleri kullanmayı içeriyordu. Damlattı ve tuvalin üzerine fırlattı. Sonbahar Ritmi Pollock’un en büyük resimleri arasında yer alıyor.

  Pollock, tuvalin sağ üçte birlik kısmını boyayarak, ince siyah çizgiler bırakarak ve ardından çeşitli damlama ve dökme yöntemleri kullanarak diğer boya renklerini (çoğunlukla kahverengi ve beyaz, az miktarda turkuaz mavisi) ekleyerek işe başladı. Bölüm bitmiş halini andırmaya başlayana kadar çeşitli türlerde çizgiler ve su birikintileri olan boya alanlarını uygulamaya devam etti. Daha sonra aynı işlemi kullanarak orta bölüme ve en sonunda da sol bölüme geçti.

  Resim Tuvali Üzerine Baskı

  Çalışmalar, birinci sınıf derinlikli ahşap şasiye gerili asmaya hazır veya rulo halinde sunulmaktadır. Kenarlar, tablo içinden editörümüzün seçtiği bir renk ile kaplanmaktadır. Böylece çerçeveye ihtiyaç olmaksızın nitelikli bir sunum imkanı sağlanmaktadır.

  BOYUT VE FİYAT SEÇENEKLERİNİ İNCELEMEK VE SATIŞ SİTEMİZ CANVASTAR’DAN SİPARİŞ VERMEK İÇİN BUTONA TIKLAYIN!

  Baskılarımız % 100 pamuklu ve özel hazırlanmış resim tuvali üzerine, orijinal mürekkep ile hazırlanmaktadır. Eserlerin görsel kaliteleri tek tek editörümüz tarafından incelenmekte ve sadece, uygun olanlar portföye alınmaktadır. Temizlik aşamasında deterjan, değişik kimyasallar ve ıslak bez kullanımı tabloya zarar verecektir. Temizlikte yumuşak bir fırça kullanımı tavsiye edilmektedir.

  Dekoratif Çeşitlilik

  Kanvas tablo tercihi için diğer önemli bir konu ise çeşit zenginliğidir. Ev ya da işyerimizi dekore ederken seçip beğendiğimiz çalışmalar ilk başlardaki zevkimize uygun düşmemeye başlar. Bu durumda, uygun bütçe nedeniyle ortamınızdaki tabloları rahatlıkla yeniler ve yepyeni bir konsept oluşturabilirsiniz. Bu tür konsept yenilemelerinde kurumsal olarak yanınızda olduğumuzu ve her zaman danışabileceğinizi bilmenizi isteriz.

  Özel Sipariş Kanvas Tablo

  Bir diğer avantaj ise kendi tasarım ya da fotoğraflarınızı tuval yüzeyinde kalıcı hale getirmenizi sağlamasıdır. Hazırladığınız ya da çektiğiniz görselleri uzman bir ekibe göndererek çalışmanızın kaliteli bir tabloya dönüşmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle fotoğraf sergileri için ideal sunum imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özel günleriniz için farklı ve nitelikli bir hediye olma özelliği taşımaktadır.

  CANVASTAR®

  Türkiye'nin En Zengin ve Kaliteli Kanvas Tablo Koleksiyonu

  Siteye Gidin